Zapraszamy na III Kiermasz Tradycji Wielkanocnych!

Wielkimi krokami zbliża się trzecia edycja Kiermaszu Tradycji Wielkanocnych. Po raz pierwszy – w 2015 roku wydarzenie zorganizowane przez Starostwo Powiatowe odbyło się w Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim, zaś w ubiegłym – w Kunowie i za każdym razem cieszyło się zainteresowaniem mieszkańców.  W tym roku gospodarzem będzie Gmina Ćmielów.

Kiermasz, tradycyjnie, odbędzie w Niedzielę Palmową. Na Rynku w Ćmielowie zorganizowane zostaną stoiska wystawiennicze, oferujące sprzedaż ludowych wyrobów świątecznych i kulinarnych. W części artystycznej przewidziane są występy zespołów ludowych, młodzieży szkolnej i Kół Gospodyń Wiejskich.

Barwne widowisko

W tym roku również przeprowadzony zostanie konkurs palm na najpiękniejszą palmę. Odbędzie się inscenizacja wjazdu Jezusa do Jerozolimy, którą przygotują szkolne koła teatralne. Mieszkańcy i uczestnicy kiermaszu będą mogli powitać Chrystusa oraz przejść z nim drogę na ćmielowski Rynek.

Wystawcy mogą się zgłaszać

Wszystkich chętnych zachęcamy do zorganizowania stoiska przedstawiającego walory i tradycje ludowe reprezentowanej przez Państwa Gminy.

Przypominamy, początek Kiermaszu Tradycji Wielkanocnych w Niedzielę Palmową, 9 kwietnia o godzinie 11.30 – inscenizacja „Wejścia Jezusa do Jerozolimy” i przemarsz do kościoła. O godz. 12.00 rozpocznie się msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ćmielowie, zaś o 13.30 – wymarsz z kościoła na Rynek w Ćmielowie i dalsza część inscenizacji.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Lokalna.TV, TVP 3 Kielce, Gazeta Ostrowiecka, Wiadomości Świętokrzyskie, Echo Dnia, LTVK “Krzemionki”, Radio Kielce i Radio Fama.