Trwa remont ortopedii

Od kilku dni na Oddziale Ortopedii trwa remont, który obejmuje wymianę podłogi, odnowienie korytarza i poręczy oraz wymianę oświetlenia.

To drobny remont, który obejmuje oddział Ortopedii. W ramach tych działań zostanie także utworzone miejsce izolacji, gdyż ten oddział takiego miejsca nie posiadał -mówi dyrektor szpitala Andrzej Gruza.

Koszt tego zadania to około 16 tysięcy, z czego część  środków wykorzystano z dotacji gminy Ostrowiec Św., pozostałej z zakupu sprzętu oraz z budżetu szpitala.

Warto dodać, że na przełomie października i listopada realizowany był remont Oddziału Rehabilitacji. Zakres prac obejmował wymianę drzwi zewnętrznych i ościeżnic do większości sal, malowanie oraz wymianę podłogi. Trudna sytuacja związana ze wzrostem zakażeń przerwała prace remontowe. Pozostało jeszcze odnowienie sali fizjoterapii w zakresie prac montażowych w boksach do rehabilitacji. Wartość zadania to około 26 tysięcy z budżetu szpitala.

Już w tym tygodniu praca Oddziału Rehabilitacji została wznowiona, po zawieszeniu spowodowanym brakiem personelu. Obecnie oddział pracuje w zakresie rehabilitacji poudarowej.

Dyrekcja ostrowieckiej  lecznicy planuje do czasu świąt wznowienie pracy pozostałych, wyłączonych oddziałów – Urologii i Otolaryngologii.

Został także ogłoszony przetarg na remont głównego holu szpitala, na który dotację w wysokości 100 tysięcy przekazała gmina Ostrowiec Św. Niewykluczone, że prace ruszą jeszcze w tym roku. Jak zaznacza Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak, szpital jest priorytetem, stąd wykorzystywana jest każda możliwość, której celem jest poprawienie warunków leczenia pacjentów.

Wielokrotnie powtarzałam, że szpital, a co za tym idzie dobro pacjentów, są  dla nas zadaniem najważniejszym, stąd też wykorzystujemy każdą możliwość, aby poprawić komfort leczenia mieszkańców powiatu ostrowieckiego. W tym roku było to wiele zadań, zarówno dużych, jak i tych drobnych.  Oddany  nowy SOR, Oddział Wewnętrzny I, remont Neurologii,  remont Oddziału Rehabilitacji, obecnie Oddziału Ortopedii -mówi Starosta Marzena Dębniak.

Trwająca pandemia, choć ograniczyła pracę szpitala z uwagi na brak personelu i wymusiła reorganizację oddziałów, to jednak udało się zrealizować większość zaplanowanych zadań dotyczących poprawy warunków  leczenia pacjentów  oraz komfortu pracy personelu.