Trwa przebudowa ulicy Polnej

Trwa przebudowa drugiego odcinka ulicy Polnej w Ostrowcu Świętokrzyskim od skrzyżowania z ul. Radwana do ulicy Iłżeckiej o długości 440 metrów.

Przebudowie podlega nawierzchnia ulicy wraz z przylegającymi krawężnikami. Zadanie to obejmuje również budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Polnej z ulicą Siennieńską, która znacznie usprawni ruch na tym skrzyżowaniu. Bezpieczeństwo uczestników ruchu poprawią obustronne szerokie chodniki, ścieżka rowerowa od strony osiedla Słonecznego oraz dwie zatoki autobusowe.

Prace są tak zaplanowane, aby nie zamykać całkowicie tej drogi. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami, ale z pewnością nie dojdzie do sytuacji, że droga zostanie całkowicie wyłączona z ruchu.

Prace potrwają do października 2017 r. Wykonawcą robót jest Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wartość całego zadania to 2 mln 661 tysięcy zł. Dofinansowanie z Programu Przebudowy Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 wynosi 50 proc. kosztów kwalifikowanych tej inwestycji.