Triumfalny start uczniów ostrowieckiego SMS-u

Podczas Letnich Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego, które rozegrano na pływalni Rawszczyzna w dniach 11-12 czerwca, uczniowie ostrowieckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego zdobyli aż 37 medali, w tym 11 złotych, 15 srebrnych i 11 brązowych. Są też autorami 5 nowych rekordów okręgu. Julia Szafrańska została najlepszą zawodniczką mistrzostw w kategorii Open, a wśród  multimedalistów mistrzostw w czołówce znalazła się także Oliwia Wołek – obie dziewczyny zdobyły po 6. medali.

Wśród 10. najlepszych zawodniczek mistrzostw uplasowały się kolejno: Julia Szafrańska (1), Karolina Wicha (2), Oliwia Wołek (4), Anita Zarychta (6) i Aleksandra Banaczkowska (7). Natomiast w czołówce najlepszych zawodników znaleźli się Mateusz Rogoziński (5) i Norbert Jaworski (7).

A oto wszystkie medalowe miejsca uczniów SMS:

50m dowolny kobiet

– kategoria open
2. Wicha Karolina
3. Szafrańska Julia

50m dowolny mężczyzn

– kategoria młodzik
3. Walczyk Dominik

100m dowolny kobiet

– kategoria open
2. Wicha Karolina

100m dowolny mężczyzn

– kategoria open
3. Rogoziński Mateusz

200m dowolny kobiet

– kategoria open
1. Wicha Karolina

  1. Szafrańska Julia

200m dowolny mężczyzn

– kategoria open
3. Rogoziński Mateusz

– kategoria młodzik
2. Walczyk Dominik

400m dowolny kobiet

– kategoria open
1. Szafrańska Julia

  1. Wicha Karolina
  2. Zarychta Anita

400m dowolny mężczyzn

– kategoria open
3. Rogoziński Mateusz

– kategoria młodzik
2. Walczyk Dominik

 

800m dowolny kobiet

– kategoria open
1. Szafrańska Julia

  1. Banaczkowska Aleksandra

1500m dowolny mężczyzn

– kategoria open
3. Wosiek Dawid

– kategoria młodzik

  1. Walczyk Dominik

 

50m klasyczny mężczyzn

– kategoria open
2. Jaworski Norbert

100m klasyczny kobiet

– kategoria open
1. Banaczkowska Aleksandra

  1. Wołek Oliwia

100m klasyczny mężczyzn

– kategoria open
2. Jaworski Norbert

200m klasyczny kobiet

– kategoria open
1. Banaczkowska Aleksandra

200m klasyczny mężczyzn

– kategoria open
2. Jaworski Norbert

50m grzbietowy kobiet

– kategoria open
2. Szafrańska Julia

100m grzbietowy kobiet

– kategoria open
2. Szafrańska Julia

50m motylkowy kobiet

– kategoria open
3. Wołek Oliwia

100m motylkowy kobiet

– kategoria open
1. Wołek Oliwia

  1. Zarychta Anita

100m motylkowy mężczyzn

– kategoria open
2. Rogoziński Mateusz

– kategoria młodzik

  1. Borowski Kacper

200m motylkowy kobiet

– kategoria open
1. Wołek Oliwia

  1. Wicha Karolina

200m motylkowy mężczyzn

– kategoria open
3. Malicki Hubert

200m zmienny kobiet

– kategoria open
1. Wołek Oliwia

  1. Banaczkowska Aleksandra

400m zmienny kobiet

– kategoria open
1. Wołek Oliwia

400m zmienny mężczyzn

– kategoria open
3. Jaworski Norbert

– kategoria młodzik

  1. Borowski Kacper

4 x 100m dowolny kobiet
1. KSZO 1 (Wicha Karolina, Wołek Oliwia, Łosak Wiktoria, Szafrańska Julia) – Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Seniorów, Juniorów18-lat
3. KSZO 2 (Boroń Paulina, Banaczkowska Aleksandra, Nowak Adrianna, Błaszkiewicz Wiktoria)  – Rekord  Okręgu Świętokrzyskiego Juniorów 14-lat

4 x 100m dowolny mężczyzn
3. KSZO 1 (Rogoziński Mateusz, Haba Jakub, Wosiek Dawid, Malicki Hubert)

4 x 100m zmienny kobiet
1. KSZO 3 (Szafrańska Julia, Wicha Karolina, Wołek Oliwia, Łosak Wiktoria) – Rekord  Okręgu Świętokrzyskiego Juniorów 14-lat

4 x 100m zmienny mężczyzn

  1. KSZO (Wilk Jakub, Klimas Michał, Kępiński Paweł, Auguścik Daniel) – Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Juniorów 14-lat

 

2016.02.08. ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 16 LAT (8) 2016.05.15. III DUŻA LIGA PŁYWACKA (1) 2016.05.15. III DUŻA LIGA PŁYWACKA