To był wyjątkowy dzień w szkole sportowej

Pod patronatem Starosty Ostrowieckiego Marzeny Dębniak odbył się w Szkole Mistrzostwa Sportowego „Dzień Sportu”. Wydarzenie było okazją do zaprezentowania talentów drzemiących w uczniach szkoły jak i do przypomnienia sukcesów jakie odnosili w mijającym roku szkolnym. Były podziękowania, gratulacje, nagrody dla najlepszych, a przede wszystkim dużo dobrej zabawy.

  • Cieszę się, że mogę uczestniczyć w takim wyjątkowym wydarzeniu. Wiem z własnego doświadczenia ile wyrzeczeń kosztuje sukces sportowy, sama kiedyś jako licealistka grałam w III lidze siatkarek. Tym bardziej podziwiam Was, że potraficie połączyć sukcesy sportowe jak i dydaktycznepowiedziała starosta Marzena Dębniak.

Starosta podczas uroczystości wręczyła młodym siatkarkom SMS nowe stroje treningowe i listy gratulacyjne w uznaniu za wybitne osiągnięcia w ostatnim sezonie. Padła również mocna deklaracja budowy w najbliższych latach stadionu lekkoatletycznego, który dotychczas pozostawał jedynie w sferze planów.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się również przedstawiciele samorządu powiatowego: członek Zarządu Powiatu Ostrowieckiego Łukasz Dybiec oraz  naczelnik Mariusz Łata.

 

Sportowa kuźnia talentów

W ostrowieckiej Szkole Mistrzostwa Sportowego w ramach „Dnia sportu” odbyły się pokazowe treningi, a także piknik. Była to okazja do prezentacji dorobku młodzieży, szkolącej przede wszystkim zawodników różnych sekcji klubu KSZO Ostrowiec.

Świętowanie rozpoczęto od prezentacji poszczególnych sekcji sportowych. Na basenie “Rawszczyzna” można było się przyjrzeć treningowi pokazowemu pływaków i piłkarzy wodnych. Następnie na boisku przyszkolnym swoje umiejętności prezentowali piłkarze i lekkoatletki. A na zakończenie tej części “Dnia sportu” w hali sportowej trening pokazowy przeprowadzili siatkarki i piłkarze ręczni.

„Dzień sportu w SMS” organizujemy już po raz drugi i mamy nadzieję, że na stałe wpisze się do kalendarza organizowanych w szkole imprezwyjaśnia dyrektor szkoły Anna Trojanowska.Inicjatywa ta służy przede wszystkim integracji szkolnej społeczności, lepszemu poznaniu się zawodników związanych z różnymi dyscyplinami sportu. W tym roku chcieliśmy bardziej otworzyć  się na  nasze lokalne środowisko, pokazać specyfikę szkoły szerszemu gronu.

Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św., czyli popularna SMS, jest najmłodszą placówką, dla której organem prowadzącym jest Powiat Ostrowiecki, i pionierem jeśli chodzi o tego typu placówki w województwie świętokrzyskim. Kształci sportowców w dyscyplinach: piłka siatkowa, piłka nożna, piłka ręczna, lekka atletyka, pływanie i piłka wodna. Jej absolwenci są nie tylko bardzo dobrze wykształconymi ludźmi, ale też zawodnikami osiągającymi sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Szkoła umożliwia im profesjonalny trening pod kierunkiem trenerów z bogatym dorobkiem zawodowym w obiektach sportowych MOSiR Ostrowiec oraz własnych.

 

Relaks w cieniu drzew

Po wrażeniach sportowych przyszedł czas na piknik w przyszkolnym parku. Na stołach ustawionych pod namiotami użyczonymi przez ostrowiecką KP Straży Pożarnej można było znaleźć wiele smakołyków przygotowanych przez rodziców, uczniów i nauczycieli oraz przekazanych przez sponsorów. Do wyboru były grillowane kiełbaski, popcorn, wata cukrowa, sałatki owocowe i chłodzące napoje, ciasta i ciasteczka domowej roboty – dla każdego coś miłego. Żeby spalić zbędne kalorie, uczestnicy pikniku odtańczyli “Belgijkę”, “Kaczuchy” czy tradycyjny pociąg.

 

Uroczyste zakończenie

„Dzień Sportu w SMS” zakończyło uroczyste spotkanie w hali sportowej, w którym oprócz władz powiatu udział wzięli  prezesi poszczególnych sekcji sportowych klubu KSZO Ostrowiec, z którymi ściśle współpracuje szkoła – Mariusz Rokita (siatkówka), Karol Szewczyk (piłka ręczna) i Maciej Kozicki (piłka nożna). Przybył także dyrektor MCK Marek Cichosz oraz radni miejscy Grażyna Maj i Karol Wójcik.

Dyrektor szkoły Anna Trojanowska przedstawiła krótką informację na temat historii i specyfiki SMS.

Szkoła coraz mocniej akcentuje swoją pozycję na sportowej mapie Polski, co potwierdzają sukcesy odnoszone przez uczniów oraz imprezy organizowane przez SMS. Tym samym buduje markę Powiatu Ostrowieckiego jako instytucji dbającej o rozwój sportu młodzieżowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Na zakończenie zebrani mogli również wysłuchać krótkiego recitalu w wykonaniu Wiktorii Zielińskiej, uczennicy klasy I a . Wiktoria wykonała utwory M. Rodowicz i grupy VOX oraz zaśpiewała piosenkę, którą sama skomponowała do słów wiersza Zbigniewa Kabaty.