SZTUKA – FERIE – 2 tydzień – Pałac Wielopolskich

07.02. wtorek: SECESJA NA TALERZU

Giętka, płynna i ruchliwa linia, bogata roślinno-zwierzęca ornamentyka, inspiracja sztuką japońską, asymetria, to główne cechy secesji, stylu w sztuce przełomy XIX i XX wieku. Przykładów secesji poszukamy na wystawie rzemiosła artystycznego, na której eksponujemy między innymi cukiernice, tace, świeczniki, sztućce ze złota, srebra i metalu. Na warsztatach spróbujemy wykonać talerz w secesyjnym stylu.

Koszt: 5 zł/os. Czas trwania: ok. 1,5 godz.

09.02. czwartek: ZIMA JAK Z OBRAZKA

Zima zawsze inspirowała artystów, ukazujących różne jej oblicza – łagodnej, z mieniącymi się w śniegu promieniami słońca, jak również groźnej ze śnieżycami i zamieciami. Podczas zajęć zobaczymy obrazy ze zbiorów muzeum, z zimowym krajobrazem w tle, a w części warsztatowej namalujemy swój magiczny zimowy obrazek na szkle.

Koszt: 8 zł/os. Czas trwania: ok. 1,5 godz.

Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy. Podane terminy zajęć dotyczą osób indywidualnych. Grupy zorganizowane prosimy o ustalenie terminu. Tel. (41) 265-36-51, edukacja@muzeumostrowiec.pl

Szydełkowy zawrót głowy

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych (zarówno dzieci jak i dorosłych) zdobycia umiejętności szydełkowania i robienia na drutach do udziału w bezpłatnych zajęciach w feryjne weekendy (4-5 i 11-12 lutego 2017r.). Zajęcia prowadzone będą przez przepełnione pasją panie działające w grupie rękodzielniczej z Szewny od godziny 11.00 w Muzeum Historyczno-Archeologicznym. Zapewniamy miłą atmosferę i filiżankę herbaty.

Udział w zajęciach po uprzedniej rezerwacji pod nr 41 330 45 50 lub adresem e-mail sekretariat@krzemionki.info