Szpital ma się czym pochwalić

Szpital ma się czym pochwalić

Szpital Powiatowy w Ostrowcu Świętokrzyskim, mimo trudnej sytuacji, powoli wychodzi na prostą. Zorganizowana 6 maja w Starostwie Powiatowym konferencja prasowa była dla Zbigniewa Dudy, Starosty Ostrowieckiego i Jarosława Seweryńskiego, p.o. Dyrektora ZOZ w Ostrowcu Św. okazją do podzielenia się pozytywnymi informacjami na temat funkcjonowania placówki.

– „Nasze dobre gospodarowanie jest zauważane przez wszystkich, także przez władze Sejmiku Wojewódzkiego Świętokrzyskiego. Dzięki dobrej współpracy z sejmikiem i Panem Przewodniczącym Arkadiuszem Bąkiem udało się nam pozyskać z sejmiku 200 tysięcy złotych dofinasowania na przebudowę pomieszczenia pod rezonans magnetyczny, dzięki temu budżet powiatu, a właściwie budżet szpitala, będzie mniej obciążony. Prace przy budowie pomieszczenia pod rezonans są wykonywane terminowo” – poinformował Starosta. Podkreślił również, że jest zadowolony ze współpracy z Dyrektorem szpitala, który w krótkim czasie wprowadził wiele korzystnych zmian.

Nowy personel

Udało się rozwiązać problemy kadrowe na Oddziale Pediatrii. Kłopoty z obsadzeniem personelu, zajmującym się najmłodszymi pacjentami, trwały od wielu miesięcy. 15 kwietnia przyjęto dr Danutę Krawczak-Szczuchniak – specjalistę II stopnia pediatrii, neonatologii i kardiologii dziecięcej, która pełni obowiązki zastępcy ordynatora oddziału. Funkcję ordynatora w dalszym ciągu pełni dr n. med. Longina Warsińska-Bogacka.

Personel oddziału pediatrycznego powiększył się także o jedną pielęgniarkę. Zwiększyła się również obsada Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie zatrudniono dr Mariannę Giez-Kurek, specjalistę chorób wewnętrznych. Do pracy w tym miejscu przyjęto także ratownika medycznego, 4 pomocników ratowników medycznych, sekretarkę medyczną, pielęgniarkę, a na oddziale i bramie SOR zainstalowano monitoring. Tym samym poprawi się bezpieczeństwo na izbie przyjęć. W planach jest wprowadzenie opasek priorytetowych i rozdzielenie strumieni pacjentów nagłych i planowych.

Po pierwsze oszczędności

1 milion 200 tysięcy złotych – tyle udało się zaoszczędzić na procedurach przetargowych. Szpital zapłaci mniej m.in. za usługi pralnicze, dostawy leków, zakup odczynników czy zakup wyrobów mięsno-wędliniarskich.

Nowoczesna ortopedia

15 kwietnia dr Jarosław Szczygieł przeprowadził pierwszy w historii szpitala zabieg całkowitej wymiany stawu kolanowego. Ostrowiecki oddział rozszerzył pakiet świadczeń i dogania nowoczesne standardy. Do tej pory przeprowadzono już 3 zabiegi, a w kolejce czekają 3 osoby. Tym samym mieszkańcy Powiatu Ostrowieckiego nie będą musieli wykonywać takich operacji w oddalonych od ich miejsca zamieszkania ośrodkach zdrowia.