SZLACHETNA PACZKA W SZKOLE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

Od kilku lat uczniowie i nauczyciele SMS w Ostrowcu włączają się do akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”, której celem jest niesienie pomocy osobom ubogim. Organizacją zajął się Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami Katarzyną Korulczyk i Katarzyną Górniak.

– W tym roku postanowiliśmy pomóc starszemu małżeństwu z naszego miasta. Wspólnie z młodzieżą i pracownikami szkoły przygotowaliśmy siedem paczek o łącznej wartości ok. 700,00 zł – wyjaśniła jedna z koordynatorek Katarzyna Górniak. – Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce.

Uczniowie i nauczyciele bardzo aktywnie przystąpili do gromadzenia darów, w tym przede wszystkim artykułów spożywczych i chemii gospodarczej, a więc rzeczy najpotrzebniejszych. Nikogo specjalnie nie trzeba było zachęcać do zbiórki, bo pomaganie innym to druga pasja młodych sportowców, których wrażliwość nie pozwala przejść obojętnie obok ludzkiej krzywdy.

Szlachetna Paczka” to projekt, który w przemyślany sposób łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. I nie jedyny, w który włącza się społeczność SMS. Nie tak dawno wolontariusze wspomagali zbiórkę organizowaną przez Świętokrzyski Bank Żywności, zaangażowali się w pomoc dla chorego na mukowiscydozę Kacpra Mazura, a także przystąpili do kolejnej edycji akcji „Rodacy – Bohaterom”.