Świętowali otwarcie (powstanie) WTZ

Powstanie Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Zintegrowani stało się okazją do piątkowego świętowania. W uroczystości uczestniczyli: wicestarosta Andrzej Jabłoński, członkowie zarządu powiatu: Agnieszka Rogalińska i Łukasz Dybiec, przewodniczący Rady Powiatu, Mariusz Pasternak oraz Barbara Cudzik, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Warsztaty Terapii Zajęciowej  powstały pod koniec grudnia 2019r. Trwająca pandemia nieco ograniczyła ich działalność. Jednak podczas spotkania uczestnicy prezentowali swoje zdolności i umiejętności, które nabyli przez ten dosyć krótki czas. Jak mówiła kierownik WTZ, Barbara Jakubowska, podopieczni pracują w dziesięciu pracowniach pod czujnym okiem instruktorów. W zajęciach uczestniczy 50 osób z niepełnosprawnościami. Jest to trzecia tego typu placówka w powiecie ostrowieckim, która umożliwia integrację, aktywność i rozwój osobom z dysfunkcjami. Jak zapewniał wicestarosta Andrzej Jabłoński, powiat ostrowiecki znajdzie środki, aby WTZ mógł funkcjonować i realizować wytyczone cele.

-Dziękuję za podjęty wysiłek, którego efekty obserwujemy po kilku miesiącach. Zapewniam, że jesteście w pełnym łańcuchu finansowym powiatu i znajda się środki na to, aby WTZ mógł funkcjonować, rozwijać się i działać -mówił A. Jabłoński.

Agnieszka Rogalińska, członek zarządu powiatu gratulowała determinacji i jak mówiła zarząd powiatu od początku wspierał tę inicjatywę.

-Gratulujemy determinacji, tego że jesteście, a my możemy być z wami. Jesteśmy razem tu i teraz, jesteśmy zintegrowani -mówiła A. Rogalińska, nawiązując do nazwy stowarzyszenia.

Wdzięczności nie kryli rodzice podopiecznych, którzy licznie przybyli na uroczystość. Jak mówili to bardzo ciężka praca, lecz bardzo potrzebna, dająca wsparcie im i ich dzieciom. Zaproszeni goście przekazali upominki dla nowego WTZ.