Świętokrzyski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych w Suchedniowie

11 października trzech zawodników Klubu OS RYWAL z Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Iłżeckiej 33,  wzięło udział w Świętokrzyskim Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych w Suchedniowie.

W turnieju uczestniczyło 90 zawodników z 30 klubów. Zawodnicy po grach obserwowanych zostali zakwalifikowani do dwóch grup sprawnościowych. Gra była bardzo zacięta i emocjonująca. Wymagała od zawodników skupienia, koncentracji i dobrej kondycji fizycznej. Zawodnicy ZSS dali z siebie wszystko. Podczas sportowych zmagań wywalczyli następujące medale:

złoty – Marcin Spyra i Krzysztof Swat – w grze deblowej,

srebrny – Krzysztof Swat – gra indywidualna

brązowy – M. Spyra i Kamil Piec – gra indywidualna.

Zawody miały na celu m.in. stworzenie warunków do rywalizacji i sprawdzenia poziomu możliwości zawodników województwa świętokrzyskiego w badmintonie, popularyzację tej dyscypliny sportu oraz integrację ze środowiskiem.

Uczestnictwo w zawodach i rywalizacja sportowa jeszcze bardziej zmotywowały chłopców do podniesienia swoich umiejętności w tej dyscyplinie sportowej. Zawody umożliwiły nawiązywanie nowych znajomości oraz podniesienie własnej samooceny. Opiekunem  zawodników była Pani Katarzyna Sobczyk.