Święto Osób Niewidomych i Słabowidzących

Październik to dla osób z dysfunkcjami wzroku miesiąc wyjątkowy, gdyż to właśnie wtedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski.

Święto to ma na celu zapoznanie mieszkańców z potrzebami osób tracących wzrok, pokazanie pracy Zarządu Koła Polskiego Związku Niewidomych w Ostrowcu Świętokrzyskim, zmierzającej do przełamywania barier wynikających z niepełnosprawności, promowanie działań Związku, a także pozyskiwanie Przyjaciół Niewidomych, którzy pomagają „Rozpraszać mrok” dzieciom i dorosłym z dysfunkcją wzroku.

W tym roku zaszczytnym tytułem Przyjaciela uhonorowany został Zbigniew Duda, Starosta Ostrowiecki.

– Chciałem bardzo serdecznie pogratulować członkom ostrowieckiego Koła Niewidomych na czele z panią prezes Dorotą Wójcik. Wiem, że Państwo jako Polski Związek Niewidomych mają ogromne potrzeby, zwłaszcza teraz, kiedy zmienili Państwo swoją siedzibę. Chciałem przekazać na ręce pani Prezes drobne upominki, które mam nadzieje pomogą Państwu w codziennym życiu i je ułatwią – powiedział starosta, ofiarowując na rzecz Związku termometry i ciśnieniomierze z funkcją mówienia. – Jeszcze raz serdecznie gratuluję i życzę dalszej prężnej działalności.