Świetna zabawa na pożegnaniu lata w powiecie ostrowieckim! Koncerty gwiazd i tłumy mieszkańców!

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

II Krzemienny Zlot Pojazdów Zabytkowych:

 

 

 

Koncerty:

 

Show Piotra Bielaka:

fot. m. in. J. Szymczuch

Niemal 5 tysięcy osób uczestniczyło w „Pożegnaniu lata w Powiecie Ostrowieckim” w dniach 23-24 września pod patronatem starosty Zbigniewa Dudy. Imprezą towarzyszącą był Zlot Pojazdów Zabytkowych „II Krzemienny Zlot 2017”.

Organizatorami wydarzenia był Powiat Ostrowiecki oraz Klub Przyjaciół Pojazdów Dawnych SINGIEL.

Impreza rozpoczęła się w sobotę zbiórką na parkingu ostrowieckiego starostwa, skąd kolumna zabytkowych aut i motocykli przejechała ulicami: Iłżecką, Okólną, Aleją 3 Maja i Żabią do Nietuliska Dużego. Tam, w zabytkowych ruinach walcowni żelaza powitali uczestników włodarze Kunowa.

Kolejnym przystankiem na trasie rajdu były Grzegorzowice, w których zwiedzano jeden z najstarszych w naszym regionie zabytkowy kościół. Po południu Krzemienny Zlot przeniósł się na parking pod market E.LECLERC, gdzie miłośnicy starej motoryzacji opowiadali o swoich wyjątkowych maszynach.

Podobnie jak w ubiegłym roku, rozstrzygnięto konkursy w kilku kategoriach, m.in. w stylu dowolnym, konkursie elegancji – zwyciężył Ryszard z Radomia i jego MZ z 1965 r., na najstarszy motocykl – tu wygrał właściciel WFM ze Stalowej Woli, na najstarszy samochód – I miejsce zdobył pontiac z 1968 r., którego właścicielem jest Tomasz Kisiel, na najdalszą trasę – wygrali goście ze Szwecji, którzy uczestniczyli również w ubiegłorocznym zlocie.

W sobotnie popołudnie mieszkańcy mogli podziwiać niesamowite wyczyny akrobaty rowerowego Piotra Bielaka, a później muzyczny występ kabaretu Czwarta Fala, który ogromną popularność zyskał dzięki przeróbkom i parodiom muzycznych hitów. Najbardziej znanym jest utwór „Wieśka Tico”, będący parodią letniego przeboju „Despacito”. Mimo deszczowej pogody, kabaret wspaniale bawił publiczność. Gwiazdą pierwszego dnia „Pożegnania Lata w Powiecie Ostrowieckim” był Mesajah – wokalista reggae, dancehall i raggamuffin, Mesajah. Jego występ rozgrzał publiczność, która domagała się bisów.

W niedzielę mieszkańcy bawili się na Pikniku Rodzinnym „Pożegnanie Lata w Powiecie Ostrowieckim”. Rozpoczął się on od występu zespołu „Kunowianie”, po którym zagrała Orkiestra Polowa Brygady Polskich Drużyn Strzeleckich. Szkoła Jazdy „Rywal” Karola Lasoty prowadziła konkursy. Przygotowano także ekspozycję samochodów z Klubu Mercedesa oraz Klubu Mazdy MX5 – zarówno zabytków, jak i nowszych najciekawszych modeli.

Tego dnia również nie zabrakło muzycznych atrakcji. Prawdziwe tłumy zgromadził pod sceną na parkingu E.LECLERC energetyczny i taneczny występ Cleo. Starosta Zbigniew Duda, w podziękowaniu za świetny występ, wręczył piosenkarce bukiet kwiatów i zaprosił na kolejne koncerty do Ostrowca Świętokrzyskiego.

Imprezę zakończył także udany koncert zespołu disco-polo „Classic”.

Za pomoc w organizacji dziękujemy wszystkim partnerom i patronom medialnym wydarzenia: Lokalnej.TV, LTVK Krzemionki, Radiu Kielce, Radiu Ostrowiec, TVP 3 Kielce, Wiadomościom Świętokrzyskim, Gazecie Ostrowieckiej i Echu Dnia.