Świąteczne spotkania

Już za kilka dni najważniejsze w życiu każdego chrześcijanina święta – Święta Wielkiej Nocy, podczas których wspólnie  przeżywamy męczeńską śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Zanim w gronie rodzinnym zasiądziemy przy wielkanocnym stole, chcemy podzielić się świątecznym jajeczkiem i złożyć życzenia osobom, z którymi współpracujemy.

Życzenia w  komendzie

Jajeczka, barszcz biały, baba wielkanocna i wiele innych przysmaków gościło na stole podczas wielkanocnego spotkania w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na zaproszenie komendanta – mł. insp. Zbigniewa Wilka przybyli funkcjonariusze i pracownicy ostrowieckiej policji oraz m. in. poseł Andrzej Kryj, dyrektor Biura Senatora RP Jarosława Rusieckiego, starosta ostrowiecki Zbigniew Duda, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, Prokuratur Rejonowych w Ostrowcu Św. i Opatowie. Nie zabrakło komendantów zaprzyjaźnionych służ mundurowych oraz kapelana ostrowieckich policjantów, ks. Franciszka Sałęgi. 

 

Refleksyjnie i podniośle

Słowno-muzyczny montaż o Zmartwychwstaniu Jezusa zaprezentowali licznie przybyłym gościom, wśród których znaleźli się wiciestarosta Eligiusz Mich, Grigor Szaginian – wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Anna Kolasa – kierownik Warsztatów Terapii Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „RAZEM”, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej na os. Słonecznym w Ostrowcu Świętokrzyskim.

   

Alleluja!

W uczelnianych murach WSBiP w Ostrowcu Św. z kadrą pedagogiczną życzeniami i tradycyjnym jajeczkiem podzielił się starosta ostrowiecki Zbigniew Duda.

 

Pensjonariusze o świętach

Program artystyczny odnoszący się do tematyki Świąt Wielkiej Nocy połączony z obchodami 12. rocznicy śmierci Jana Pawła II w wykonaniu mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Grabowieckiej w Ostrowcu Św. poprzedził spotkanie wielkanocne.

– Wielkanoc, to najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające Misterium Paschalne Jezusa Chrystusa: jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie – droga, jaką Jezus odkupił ludzkość. Jest to czas refleksji i wspólnego przeżywania – powiedział wicestarosta Eligiusz Mich. – To także czas radości ze zmartwychwstania Jezusa.

       

Życzenia i słodkie upominki 

Na zaproszenie dyrektora szpitala Rafała Lipca oraz pracowników lecznicy, włodarze powiatu wzięli udział w pracowniczym spotkaniu wielkanocnym. Było ono okazją nie tylko do złożenia wzajemnych życzeń świątecznych, ale także do wymiany poglądów na temat dalszego rozwoju szpitala. Jak powiedział starosta Zbigniew Duda, należy dołożyć wszelkich starań, aby nie tylko warunki leczenia, rekonwalescencji pacjentów w ostrowieckim szpitalu były jak najlepsze, ale również warunki pracy pielęgniarek i lekarzy były na najwyższym poziomie.

W tym przedświątecznym okresie nie zapomniano o najmłodszych pacjentach, których włodarze powiatu i parlamentarzyści obdarowali słodkimi czekoladowymi zajączkami.