Sukcesy uczniów Broniewskiego w wojewódzkich konkursach matematycznych

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim po sukcesach humanistycznych (I i II miejsce w Debatach Oksfordzkich), biologicznych (laureatka eliminacji okręgowych zakwalifikowana do eliminacji centralnych Olimpiady Biologicznej) i technicznych (laureatka eliminacji wojewódzkich zakwalifikowana do eliminacji centralnych Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości) sięgnęli po laury z matematyki.
W IV Świętokrzyskim Matematycznym Maratonie Maturalnym uczniowie “Bronka” pokazali się z bardzo dobrej strony. Na poziomie podstawowym I miejsce zajęły Agata Pisula i Katarzyna Jamróz. Finalistkami zostały: Sylwia Kańkowska, Marta Mroczek, Weronika Sosnowska. Wszystkie dziewczynki uczą się w klasie 3d (biologiczno-chemicznej) pod kierunkiem Małgorzaty Mularskiej. Na poziomie rozszerzonym natomiast finaliści to: Katarzyna Jamróz i Agata Pisula z 3d (uczennice M. Mularskiej) oraz Milena Kucharska i Marcin Jałocha z 3c (uczniowie St. Piotrowskiego).
Zakończyły się również wojewódzkie obchody „Święto liczby Pi” zorganizowane przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, w których uczestniczyli licealiści. Wysłuchali oni wykładu popularnonaukowego prof. Michała Wojciechowskiego (Instytut Matematyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego) pt. „To się musi dać ułożyć!” oraz wykładu popularnonaukowego dra Krzysztofa Ciesielskiego (Instytut Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego) pt. „Pi, pi, pi, pi, pi,… czyli o pewnej słynnej liczbie i o Archimedesie”.
W wojewódzkim konkursie matematycznym zorganizowanym przez UJK pt. „Poemat o liczbie Pi” uczniowie z klasy biologiczno-chemicznej M. Mularskiej zajęli:
II miejsce: Julia Słowik, Magda Dorecka, Anna Jadwiżyc, Jan Zacharski ( klasa 1d)
III miejsce: Milena Mikula, Aleksandra Strzelecka ( klasa 1d)
„Idąc za ciosem” w szkole zorganizowano również konkurs matematyczny dla gimnazjalistów z okazji Święta liczby Pi. Uczestniczyli w nim uczniowie z Ostrowca i PG w Bałtowie. Konkurs poprzedzony był przygotowaną przez uczniów LO nr III – z klasy 1c i 1d – krótką prezentacją dotyczącą liczby pi ( historia, zastosowania, ciekawostki). Uczniowie recytowali też, napisane przez siebie, poematy o liczbie Pi. Poematy te zdobyły drugie i trzecie miejsce w konkursie zorganizowanym przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego.
W konkursie matematycznym gimnazjaliści wykazali się bardzo dużą wiedzą oraz umiejętnością logicznego myślenia.
I miejsce zajął zespół z PG I w składzie: Sandra Iwan, Nikoletta Krzemińska, Wiktoria Górczyńska, Aleksandra Kępa
II miejsce – zespół z PG w Bałtowie w składzie: Jakub Grudniewski, Kinga Grudniewska, Julia Kozieł, Adrian Kaczmarzyk
oraz zespół z PG I w składzie: Kacper Mamej, Maciej Zieja, Kacper Cichoński, Maciej Gajda.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem nagród i dyplomów wszystkim zwycięzcom.