Sukces uczennicy Bronka

Katarzyna Jamróz – uczennica klasy IIId ( biologiczno-chemicznej) Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Św., została laureatką eliminacji okręgowych Olimpiady Biologicznej, które odbywały się  w Kielcach i tym samym została zakwalifikowana do etapu centralnego tej olimpiady. Uczennica jest przygotowywana  do zawodów przez p. Jolantę Sienniak-Romańską.  W etapie szkolnym olimpiady Kasia przeprowadzała obserwacje i badania naukowe, a na ich podstawie napisała pracę pt „Obserwacja ekspansji chronionych gatunków roślin w przyrodniczej części rezerwatu „Krzemionki Opatowskie”. Wysoka ocena zarówno pracy, jak i testu pisemnego w etapie okręgowym pozwoliły na dopuszczenie uczennicy do zawodów centralnych, które odbędą się w kwietniu 2016r w Warszawie.

To nie jedyny sukces Kasi Jamróz, która zakwalifikowała się też do eliminacji okręgowych Olimpiady Wiedzy Ekologicznej i mamy nadzieję, że i tu uda jej się wywalczyć kwalifikacje do eliminacji centralnych. Jest to wszechstronnie uzdolniona i bardzo pracowita osoba, o czym świadczy fakt, że już w klasie pierwszej udało jej się dotrzeć do etapu II- ustnego eliminacji okręgowych Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, a ponadto brała udział z sukcesami w wielu konkursach matematycznych i z języka angielskiego.

Ponieważ finaliści i laureaci Olimpiady Biologicznej są zwolnieni z egzaminu maturalnego z biologii, co jest równoznaczne z otrzymaniem wyniku 100% z tego przedmiotu, a tym samym bez trudu otrzymują indeksy wyższych uczelni medycznych i biologicznych, trzymamy kciuki za Kasię.