Sukces „Samochodówki” w Turnieju Szachowym Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Ostrowieckiego

W Turnieju Szachowym Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Ostrowieckiego Michał Choina, uczeń klasy II technikum, zajął I miejsce w klasyfikacji indywidualnej, a w  kategorii drużynowej uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  – Michał Choina, Dawid Jesionek, Patryk Kaczmarski – uplasowali się na miejscu IV. Szachowy Turniej o Puchar Starosty Powiatu Ostrowieckiego Szkół Ponadgimnazjalnych został rozegrany po raz ósmy 10 kwietnia 2018 roku w świetlicy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Organizatorem zawodów byli: Stowarzyszenie Szachowe „Hetman”, Starostwo Powiatowe, Szkolny Związek Sportowy oraz  nauczyciele Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego – Dorota Żak i Edyta Skowron.
W turnieju wzięło udział 37 zawodników z 7 szkół ponadgimnazjalnych – LO nr I, LO nr II,  LO nr III,  ZS nr 1,  ZS nr 2,  ZS nr 3 i CKZiU – którzy rozgrywali swoje partie systemem szwajcarskim 7-rundowym tempem 10-minutowym. Sędzią głównym zawodów był pan Jarosław Choina.
Zwycięzcy w kategorii drużynowej:
I miejsce LO nr I  Krzysztof Cieślik, Jakub Grudniewski, Kinga Grudniewska, op. M. Bocheński
II miejsce ZS nr 3  Krzysztof Dziewirz, Michał Przysucha, Norbert Siewierski, op. I. Paluch
III miejsce LO nr III  Albert Śliwka, Wiktor Czaja, Patryk Bombiński, op. B.  Bocheńska
IV miejsce CKZiU  Michał Choina, Dawid Jesionek, Patryk Kaczmarski, op. D. Żak,
E. Skowron
W klasyfikacji indywidualnej:
I miejsce – Michał Choina (CKZiU)
II miejsce – Krzysztof Cieślik (LO nr I)
III miejsce – Albert Śliwka (LO nr III )
Zwycięskie drużyny otrzymały z rąk dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Marcina Sitarza puchary i dyplomy, a zawodnicy w klasyfikacji indywidualnej dyplomy i nagrody książkowe.
Zwracając się do nagrodzonych uczniów z gratulacjami, dyrektor CKZiU  powiedział, że wszyscy uczestnicy turnieju są zwycięzcami, ponieważ gra w szachy zwana „grą królewską” doskonali pamięć, uwagę, rozwija zdolność koncentracji i logicznego myślenia, a to przekłada się na sukces edukacyjny.

Organizatorki zawodów z ramienia CKZiU serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za tak liczny udział w tegorocznym turnieju, współorganizatorom zawodów – Starostwu Powiatowemu na czele z panem Zbigniewem Dudą oraz Szkolnemu Związkowi Sportowemu. Szczególnie dziękują panu Jarosławowi Choinie, przedstawicielowi Stowarzyszenia Szachowego „Hetman”, za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu turnieju.