Sukces projektu „Weź się za siebie”

Uczniowie z trzech ostrowieckich liceów zdobyli Srebrnego Wilka za najlepszy licealny projekt społeczny w województwie oraz Brązowego Wilka za najlepszy projekt w szkole. Patronat honorowy nad projektem „Weź się za siebie” pełnił Zbigniew Duda, Starosta Ostrowiecki.

Projekt „Weź się za siebie”, który realizowali uczniowie trzech ostrowieckich liceów – Filip Sobczyk, Norbert Góra, Jakub Pobiega, Miłosz Olszański i Patryk Piwnik, był częścią ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Jej zadaniem był rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznej.
W ramach projektu chłopcy zorganizowali cykl spotkań mających na celu pomoc licealistom w wyborze dalszej drogi kształcenia. Spotkania poświęcone były także tematyce wyboru konkretnej specjalizacji zawodowej czy prowadzenia własnej działalności gospodarczej i motywacji.
Podsumowaniem ich prawie półrocznej pracy był udział w Wielkim Finale Olimpiady Zwolnionych z Teorii. Grupie ostrowieckich licealistów udało się zdobyć Srebrnego Wilka za najlepszy licealny projekt społeczny w województwie oraz Brązowego Wilka za najlepszy projekt w szkole.
– Ponadto zostaliśmy wyróżnieni nominacją do Złotego Wilka za najlepszy projekt edukacyjny w Polsce i dołączyliśmy do grona Alumnów Social Wolves – mówią Filip Sobczyk, Norbert Góra, Jakub Pobiega, Miłosz Olszański i Patryk Piwnik. – Nie udałoby nam się tego osiągnąć, gdyby nie pomoc naszych partnerów, sponsorów, osób, które zgodziły się wystąpić na naszych spotkaniach oraz wszystkich innych, którzy wspierali nas podczas ich organizowania.