SUKCES JOASI GARBACKIEJ, UCZENNICY SMS

Asia Garbacka, uczennica kl. III b Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, zajęła 3 miejsce w etapie rejonowym XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. O ostatecznym wyniku finału zadecydowała dopiero dogrywka.

Zadaniem dodatkowym, które dało Asi awans do finału rejonowego, było zorganizowanie w szkole Mikołajkowych Gier i Zabaw. W rywalizacji wzięło udział 6 sześcioosobowych drużyn z klas VI i VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum. Emocji było sporo, zabawa udana, co nie tylko przysporzyło wiele radości, ale też pozwoliło lepiej zintegrować się klasom, bo przecież nic tak nie łączy jak wspólna walka i dążenie do zwycięstwa. Najlepszy zespół otrzymał drobne upominki, m.in. słuchawki, pomoce dydaktyczne do nauki języków obcych, długopisy, smycze i wesołe maskotki. Wszyscy uczestnicy dostali po mandarynce jako symbolu zdrowego odżywiania się. W organizację imprezy oraz przygotowanie uczennicy do konkursu zaangażowani byli nauczyciele: Urszula Sokół, Katarzyna Mozal – Papciak, Alicja Ramska oraz Wojciech Gawron.

Finał olimpiady odbył się w WSBiP podczas spotkania edukacyjno – profilaktycznego z okazji Światowego Dnia HIV/AIDS oraz Dnia Wolontariusza.