Stypendia Starosty wręczone

Podczas XV Gali Stypendystów Starosty Ostrowieckiego Zbigniew Duda i Wicestarosta Eligiusz Mich wręczyli stypendia 10 najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2017/2018. Uroczystość w tym roku odbyła się 19 czerwca w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Swoją obecnością zaszczycili organizatorów senator Jarosław Rusiecki i poseł Andrzej Kryj.

 

 Lista stypendystów oraz wyróżnionych i nagrodzonych:

W kategorii dydaktycznej stypendia otrzymali:

1.Michał Sałkowski – LO Nr II im. J. Chreptowicza
(- uczestnik finału centralnego  XLVII Olimpiada Biologiczna –2018

-uczestnik etapu okręgowego  XXXII Olimpiady Ekologicznej- 2017

uczestnik etapu okręgowego XXI Olimpiady Wiedzy o Żywności
i Żywieniu)

2.Patryk Saffer – LO Nr II im. J. Chreptowicza( – laureat – XLIV Olimpiada Wiedzy Technicznej – 2018

finalista -Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Szumit Fermat” – 2018

finalista -Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” -2018)

3.Klaudia Staszczak– ZS Nr 1 im. M. Kopernika(- laureatka X Edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej ;

– uczestniczka zagranicznego stażu zawodowego w ramach projektu „Praca
i nauka bez granic. Staż zawodowy uczniów Zespołu Szkół Nr 1”;

– uczestniczka innowacji pedagogicznej „Obsługa gościa hotelowego, pochodzącego z różnych kręgów hotelowych w obiektach hotelarskich”;

4.Marcel Skrok– ZS Nr 3(laureat – 12 miejsce w kraju (w grupie mechaniczno-budowlanej w XLIV Olimpiadzie Wiedzy Technicznej.

5.Sebastian Gałek – ZS Nr 3(– laureat – 6 miejsce w kraju (w grupie elektronicznej) w XLI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

6.Bartłomiej Duda – Zs Nr 3(– laureat – 6 miejsce w kraju (w grupie informatycznej) w XLI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.

7.Jakub Czuba – Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. St. Konarskiego– finalista – XLIV Olimpiady Geograficznej -2018

-V miejsce w Polsce – I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Górach Polski-2017

– wyróżnienie – międzynarodowy egzamin z języka angielskiego  Pearson Test of English – General L3 – wynik bardzo dobry – Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX”

 

W kategorii sportowej stypendia otrzymali:

1.Aleksander Ozga – Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego

– członek Reprezentacji Polski Seniorów w Piłce Wodnej,

II miejsce w  Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
w Sportach Letnich – Piłka Wodna Mazowsze 2017,

– udział  w turniejach eliminacyjnych do Mistrzostwa Europy Seniorów w Piłce Wodnej Barcelona 2018

– awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 2017-2018,

V miejsce na Mistrzostwach Polski juniorów 2017-2018 (najskuteczniejszy zawodnik drużyny)

– najlepszy sportowiec roku 2017 na Ostrowieckiej Gali Sportu

 2.Patryk Stefański – Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego ( – członek Kadry Narodowej Juniorów)

wielokrotny rekordzista Okręgu Świętokrzyskiego

brązowy medal na 50 m stylem dowolnym

finalista na dystansie 200 m stylem zmiennym w Letnich Mistrzostwach Juniorów Młodszych 14 – lat,

brązowy medalista  na 50 m stylem dowolnym w Międzynarodowym Mitingu pływackim w Dreźnie

– wielokrotny medalista Mistrzostw Okręgu w pływaniu w kategorii Open,

– wielokrotny zwycięzca  Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej

 

W kategorii artystycznej stypendia otrzymał:

1.Konrad Dzik – LO Nr III im. Wł. Broniewskiego (– I miejsce-XVI Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych Arlekin- Inowrocław 2018

– II miejsce -XIII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski polskiej literatury emigracyjnej

– III miejsce -XIV Ogólnopolski Konkurs Recytatorski polskiej literatury emigracyjnej

– Finalista – 63 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski –Kielce 2018

– I miejsce –32 interpretacje współczesności- Konkurs Ogólnopolski

Wyróżnienie -45 Ogólnopolski Turniej Recytatorski im. L .Staffa

 

 

Podziękowania dla uczniów, opiekunów i dyrektorów 

Uczniowie LO nr I im. St. Staszica, którzy w roku szkolnym 2017/2018 osiągnęli sukcesy
w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, zawodowych oraz rywalizacji sportowej i artystycznej:

  1. Julia Cebula
  2. Milena Maj
  3. Wiktor Filipowski
  4. Paulina Myśliwiec
  5. Michał Cieślik

Dyrektor Dariusz Kaszuba oraz opiekunowie:

  1. Danuta Majewska
  2. Ewa Dębicka
  3. Katarzyna Szczerbińska
  4. Jolanta Wojtas
  5. Wojciech Szymański

Uczniowie LO nr II im. J. Chreptowicza, którzy w roku szkolnym 2017/2018 osiągnęli sukcesy
w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, zawodowych oraz rywalizacji sportowej i artystycznej:

1.Dominika Bugajska

2.Alicja Kwitek

3.Kacper Skwarliński

4.Kacper Słomka

5.Zuzanna Wiecheć

6.Izabela Wiśniewska

7.Paweł Pastuszka

8.Krzysztof Pożoga

Dyrektor Sławomir Miszczuk oraz opiekunowie:

1.Wojciech Studzieżba

2.Piotr Pobiega

3.Dariusz Synowiec

4.Ryszard Góra

5.Joanna Żelazna-Żak

6.Dorota Drzazga

7.Ewa Studzieżba

8.Anna Kiljańska

 

Uczniowie LO nr III im. Wł. Broniewskiego, którzy w roku szkolnym 2017/2018 osiągnęli sukcesy
w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, zawodowych oraz rywalizacji sportowej i artystycznej:

1.Klaudia Sobolewska

2.Wiktor Płeszka

3.Julia Bajak

4.Aleksandra Soja

5.Maciej Soja

6.Aleksandra Jaśkiewicz

7.Aleksandra Rogala

8.Paula Pytlakowska

9.Bartłomiej Szcześniak

10.Agnieszka Orłowska

11.Wiktoria Kolasa

12.Piotr Pocheć

13.Karolina Szczygieł

 

Dyrektor Robert Warda oraz opiekunowie:

1.Urszula Bilska

2.Teresa Dybiec

3.Barbara Cecot

4.Alicja Samot

5.Agnieszka Pocheć-Paluch

6.Anna Budzeń

7.Ewa Dorecka

 

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, którzy w roku szkolnym 2017/2018 osiągnęli sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, zawodowych oraz rywalizacji sportowej i artystycznej:

 

1.Natalia Zarosa

2.Karolina Fiutek

3.Dominika Ostrowska

4.Monika Strojecka

5.Izabela Jastrząb

6.Wiktor Staniszewski

7.Igor Ostrowski

8.Jan Skaliński

9.Brajan Gromski

10.Jakub Wilk

11.Aleksandra Banaczkowska

12.Michał Klimas

13.Aneta Kasprowicz

14.Julia Zapała

 

Dyrektor ZSOMS Anna Trojanowska oraz opiekunowie i trenerzy:

 

1.Robert Serwin

2.Marcin Piwnik

3.Beata Niedbała

4.Kazimierz Jaros

5.Mariusz Stawecki

6.Marcin Maliński

7.Szymon Kurasiński

8.Rafał Dytkowski

 

Uczniowie Zespołu Szkół Nr1, którzy w roku szkolnym 2017/2018 osiągnęli sukcesy w olimpiadach
i konkursach przedmiotowych, zawodowych oraz rywalizacji sportowej i artystycznej:

1.Sylwia Kamińska

2.Julia Grela

3.Joanna Karwacka

4.Rozalia Miernikiewicz

5.Klaudia Żelazowska

6.Klaudia Kwapisz

7.Wiktoria Krawczykowska

8.Róża Kaczor

9.Emil Wielgus

Dyrektor Agnieszka Kutera oraz opiekunowie:

  1. Grażyna Sowa
  2. Dorota Szczałuba
  3. Małgorzata Giemza
  4. Ewa Adamczyk
  5. Edyta Jamróz
  6. Bogumiła Baszak
  7. Urszula Pastuszka

 

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2, którzy w roku szkolnym 2017/2018 osiągnęli sukcesy w olimpiadach
i konkursach przedmiotowych, zawodowych oraz rywalizacji sportowej i artystycznej:

  1. Izabela Kućma
  2. Mateusz Ołubiec
  3. Małgorzata Podczasi
  4. Damian Czerwiński
  5. Monika Biały
  6. Daniel Pawełczak
  7. Aleksandra Jałocha
  8. Mikołaj Lisowski
  9. Laura Bojek

10.Magdalena Kwiecień

Dyrektor Jacek Farys oraz opiekunowie:

  1. Roman Niedziela
  2. Iwona Staruch
  3. Krzysztof Hoyer
  4. Anna Kwietniowska
  5. Hanna Sachno

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3,  którzy w roku szkolnym 2017/2018 osiągnęli sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, zawodowych oraz rywalizacji sportowej i artystycznej:

  1. Piotr Niewiadomski
  2. Wiktor Zych
  3. Kacper Andrzej Baran
  4. Jan Piotr Mazurkiewicz
  5. Konrad Mateusz Wisowski
  6. Wojciech Kasiński
  7. Dawid Bidziński
  8. Łukasz Bednarowski

9.Natalia Eliza Fitowska

  1. Maciej Tomasz Wątor
  2. Claudia Sbriglio

 

Dyrektor Czesław Golis oraz opiekunowie:

  1. Alicja Żuchowska
  2. Katarzyna Pastuszka
  3. Radosław Moskal
  4. Jolanta Grochulska
  5. Piotr Leśniewski
  6. Michał Gajewski
  7. Marek Gawlik
  8. Dariusz Granat
  9. Renata Kowalska

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, którzy w roku szkolnym 2017/2018 osiągnęli sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, zawodowych oraz rywalizacji sportowej i artystycznej:

  1. Krzysztof Pietrzyk
  2. Mateusz Curyło
  3. Marta Nowak
  4. Damian Loranty
  5. Emil Zelga
  6. Jakub Hamerski
  7. Michał Choina
  8. Bartosz Żelazowski
  9. Piotr Kopyś

Dyrektor Marcin Sitarz oraz opiekunowie:

  1. Rafał Maciąg
  2. Mirosław Cichoński
  3. Anna Mirkiewicz – Antoń
  4. Dorota Żak
  5. Edyta Skowron
  6. Justyna Skrzypczak
  7. Małgorzata Maj

W kończącym się roku szkolnym miały miejsce trzy tury Międzyszkolnej Ligii Strzelectwa Sportowego o Puchar Starosty Ostrowieckiego. Rywalizacja  odbyła się na strzelnicy w Starachowicach z inicjatywy Dyrektora ZSO Dariusza Kaszuby

I miejsce –  Liceum Ogólnokształcące Nr II
im. J.Chreptowicza

II miejsce – Liceum Ogólnokształcące Nr I
im. Stanisława Staszica

III miejsce – Zespół Szkół Nr 3