Studenci z Ukrainy gośćmi w ostrowieckim starostwie

Na zaproszenie Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w powiecie ostrowieckim goszczą studenci z Wydziału Historii, Politologii i Stosunków Międzynarodowych Czerniowieckiego Uniwersytetu Narodowego. Ważnym punktem wizyty było spotkanie w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Serdecznie witam Was w siedzibie Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. Wiem, że z naszą ostrowiecką uczelnią łączy Was wieloletnia współpraca i partnerstwo. Liczę, że będzie ona rozwijana w kolejnych latach. Życzę Państwu przyjemnego pobytu, wielu pozytywnych wrażeń oraz miłych wspomnień – powiedział wicestarosta Eligiusz Mich.

Pracownicy starostwa przygotowali dla gości z Ukrainy wiele atrakcji. Każdy student otrzymał pakiet zawierający materiały promujące powiat ostrowiecki, w tym publikację dotyczącą Krzemionek, neolitycznego kompleksu kopalni krzemienia.

– Studenci z Ukrainy poznają naszą kulturę, nasz region, zwiedzają lokalne zabytki. Oprócz tego przygotowaliśmy dla nich cykl wykładów, które prowadzone były przez specjalistów z naszej uczelni. Dotyczą one tematyki stosunków międzynarodowych, geopolityki czy pozycji Ukrainy na arenie międzynarodowej – powiedział dr Paweł Gotowiecki.

W ramach promocji walorów turystycznych i przyrodniczych przedstawiono ukraińskim studentom film oraz prezentację pt. „Wycieczka po Powiecie Ostrowieckim”.

– Pierwsze wrażenia z wizyty w Ostrowcu są bardzo pozytywne. Podoba nam się, w jaki sposób zostaliśmy przyjęci – mówi Oleh Kozaczuk z Czerniowieckiego Uniwersytetu Narodowego, opiekun grupy. – W większości są wśród nas studenci stosunków międzynarodowych. Dzięki takim spotkaniom mogą oni zwiedzać inne państwa i wyrobić sobie własne opinie na ich temat, a nie opierać się jedynie na tym, co przeczytają w książkach.

– Jesteśmy od pierwszej chwili zadowoleni z wizyty, warunków pobytu, uczelni. To dla nas bardzo ważne poznać naszych bliskich sąsiadów. Być może ktoś z nas przyjedzie w przyszłości do Polski na studia – powiedziała Julia.

DSC_8340 DSC_8347 DSC_8348 DSC_8352 DSC_8358 DSC_8360 DSC_8365 DSC_8368 DSC_8371 DSC_8363 DSC_8346DSC_8370