Stoisko KPP Ostrowiec na Święcie Policji w Sandomierzu

Podczas festynu, który odbył się w Sandomierzu z okazji Wojewódzkich Obchodów Święta Policji garnizonu świętokrzyskiego, również ostrowiecka komenda wystawiła swoje stoisko profilaktyczne. Funkcjonariusze przygotowali dla uczestników festynu wiele atrakcji.  Najlepsi otrzymywali nagrody ufundowane przez Starostę Ostrowieckiego Zbigniewa Dudę oraz Dyrektora Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu KRZEMIONKI w Ostrowcu Świętokrzyskim Włodzimierza Szczałubę.

Święto Policji to nie tylko oficjalne uroczystości, ale także szereg atrakcji, które funkcjonariusze przygotowują specjalnie na ten dzień dla społeczeństwa. Wszystko po to, aby jak najbardziej poszerzać wiedzę uczestniczących w nim osób na tematy dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz m.in. przybliżyć zainteresowanym na czym polega służba w szeregach Policji.

Festyn na Bulwarze im. Marszałka Piłsudskiego rozpoczął się po oficjalnej uroczystości, która odbyła się na sandomierskim rynku. Tradycyjnie nie zabrakło konkursów z nagrodami, pokazów technik i taktyk interwencji policyjnych, pokazu ratownictwa wodnego i medycznego na rzece, pokazu tresury psów służbowych oraz sprzętu służbowego.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko profilaktyczne, wystawione przez Komendę Powiatową Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Policjanci wspólnie z przedstawicielami z ostrowieckiej Jednostki Strzeleckiej 2013 propagowali bezpieczeństwo oraz prezentowali sprzęt wykorzystywany na co dzień w służbach mundurowych. Podczas wielu konkursów przeprowadzonych przez policjantów uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Najlepsi otrzymywali nagrody ufundowane przez Starostę Ostrowieckiego Zbigniewa Dudę oraz Dyrektora Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu KRZEMIONKI w Ostrowcu Świętokrzyskim Włodzimierza Szczałubę. Dorośli chętnie sprawdzali swoją koordynację ruchową zakładając specjalistyczne okulary – alkogogle i narkogogle, służące do odzwierciedlania pola widzenia osoby pod wpływem alkoholu i narkotyków. Odwiedzający stanowisko komendy minęli możliwość zapoznać się atrakcjami turystycznymi powiatu ostrowieckiego, a także otrzymać bezpłatne broszury zachęcające do odwiedzin naszego powiatu.

fot. i źródło: KPP Ostrowiec Św.