STASZIC – 1. miejsce w powiecie, 8. w województwie

5 lipca  uczniowie w całym kraju poznali wyniki egzaminów maturalnych. Dla jednych były powodem radości dla drugich smutku. Z prawdziwą satysfakcją swoje świadectwa odebrała młodzież Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W roku szkolnym 2015/2016 ukończyło ją najwięcej absolwentów /154/ spośród placówek oświatowych powiatu ostrowieckiego i tylu przystąpiło do egzaminu maturalnego. Wszyscy uczniowie mogą pochwalić  się pozytywnym wynikiem z części pisemnej egzaminu. Do ustnego egzaminu poprawkowego przystąpi w sierpniu tylko 1 osoba. Zdawalność wyniosła 99,35 %. Sukces ten zapewnił  Liceum Ogólnokształcącemu Nr I im Stanisława Staszica w Ostrowcu Św.  1 miejsce w powiecie i 8 w województwie wśród szkół ponadgimnazjalnych /tzw. zdawalność/.

W rankingu TOP 10 najlepszych szkół – matura 2016 w Świętokrzyskiem z przedmiotów obowiązkowych /j. polski, matematyka, j. angielski/ szkoła znalazła się dwukrotnie w najlepszej dziesiątce szkół województwa świętokrzyskiego z języka polskiego i języka angielskiego

W rankingu TOP 20 najlepszych liceów – matura 2016 w Świętokrzyskiem  – szkoła zajęła 12. miejsce

Wstępne analizy wyników z poszczególnych przedmiotów również są satysfakcjonujące, ponieważ są znacznie wyższe niż  średnie krajowe opublikowane na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. W bardzo wielu przypadkach przekraczają 80%, a  wielu uczniów może pochwalić się 100% wynikiem. Dane  te potwierdzają wysoki poziom nauczania w liceum oraz dają gwarancje dobrego przygotowania do egzaminów maturalnych, a co za tym idzie, swobodnego planowania kariery zawodowej.