Starosta reaguje na prośby mieszkańców

Inwestycje realizowane na drogach muszą zapewniać bezpieczeństwo i funkcjonalność. Z Alei Jana Pawła II, w miejscu drugiego zjazdu na bazarek na osiedlu Ogrody, zniknęły barierki.

Według projektu, osiedle Ogrody po przebudowie Alei Jana Pawła II posiada dwa zjazdy przy bazarku, czyli dokładnie tyle samo, ile posiadało przed przebudową. Jeden zjazd – przy aptece, poszerzony został o lewoskręt, zaś drugi zjazd – przy banku, umożliwia wyjazd z osiedla w obu kierunkach i wjazd na osiedle z obu kierunków. Manewry lewoskrętu wymagają jednak objechania wysepki rozdzielającej pasy jezdne ulicy. Media poinformowały o uwagach zgłaszanych przez handlujących na bazarku.

Wizja lokalna Starosty

Gdy informacje o potencjalnych utrudnieniach wywołanych inwestycją na Alei dotarły do Starosty, od razu pojechał on na miejsce remontu i ocenił sytuację. Po przeprowadzeniu wizji lokalnej, skonsultował z Wydziałem Dróg możliwość usunięcia barierek, tak by przywrócić poprzednią organizację ruchu z dwukierunkowym zjazdem na bazarek.

– My jako handlujący nie interweniowaliśmy w sprawie barierki. Sprawą zainteresował się dyrektor Targowisk Miejskich, Pan Mariusz Kosiarz – powiedziała jedna z pań handlujących na bazarku.

– Szkoda, że pan Dyrektor nie pofatygował się do nas wcześniej, aby zapoznać się z projektem. Podczas zebrania Rady Osiedla z mieszkańcami osiedla Ogrody na początku tego roku informowaliśmy, że taka inwestycja będzie realizowana, a projekt jest do wglądu w starostwie i jest możliwość wnoszenia do niego uwag. Ci, którzy przyszli, nie zgłaszali uwag do projektu w tym konkretnym miejscu. Pan dyrektor Kosiarz w ogóle nie przyszedł – skomentował Jerzy Wrona, Naczelnik Wydziału Dróg Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Starosta dotrzymuje słowa

O usunięciu spornych barierek, Starosta Zbigniew Duda poinformował zainteresowanych osobiście.

– Szkoda, że Państwo nie przyszli do mnie od razu. Ja zawsze chętnie wysłucham, w miarę swoich możliwości pomogę. Trzeba ze sobą rozmawiać, by móc działać dla naszego wspólnego dobra – podkreśla Starosta.