Starosta pomógł w „Kilometrach Dobra”

Starosta Zbigniew Duda otrzymał podziękowania od mieszkańców Placówek Opiekuńczo- Wychowawcze „Nasz Dom” za zaangażowanie i pomoc w akcji „Kilometry Dobra”.

– Chcemy bardzo serdecznie podziękować panu staroście za objęcie patronatem naszej akcji „Kilometry Dobra”. Za wszelkie wsparcie. Bardzo się cieszymy, że udało się zebrać fundusze na zapoczątkowanie remontu.  Dziękujemy za wszelką życzliwość, za każde dobre słowo i wsparcie naszej pracy- powiedziała siostra Elżbieta Kot, dyrektor placówek, która wspólnie z podopiecznymi odwiedziła starostę.

W ciągu trzech miesięcy udało się zebrać ponad 33 tysiące złotych. Zdaniem sióstr, to bardzo dobry początek aby dokonać dostosowania placówki, po starej przychodni. W pierwszej kolejności wykonany będzie remont łazienek.

W ubiegłym roku, dzięki pomocy finansowej Starostwa Powiatowego udało się poprawić stan techniczny starego budynku, obecnie w bardzo dobrych warunkach mieszka w nim 14 dzieci.

Zbigniew Duda otrzymał podziękowania, z koli na gości czekał orzeźwiający poczęstunek w postaci deseru lodowego.

– Siostry starają się, aby placówki były prawdziwym domem dla dzieci. Nie chodzi tylko o zachowanie tego, co nakazują przepisy. Dzieci otaczane są opieką i miłością- podkreślił Zbigniew Duda.– Staramy się wszelkimi możliwymi sposobami pomagać. W ubiegłym roku przekazaliśmy 300 tysięcy złotych na remonty. Wspieramy siostry na różne sposoby. Deklaruję, że w przyszłości powiat będzie pomagał w dalszej przebudowie i dostosowywaniu standardów– powiedział Zbigniew Duda.