Srebrny medal dla naszych siatkarek!

Ostrowieckie siatkarki z Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego wzięły udział w międzynarodowym turnieju piłki siatkowej Volley Culture PARIS 2017 International Tournament for girls under 20 years old, gdzie w ostatecznej klasyfikacji zajęły drugie miejsce. Gratulujemy!

W ostatnim meczu turnieju drużyna SMS Ostrowiec Świętokrzyski pokonała Richmond Volleyball South London i zapewniła sobie srebro. Ale spotkanie nie należało do najłatwiejszych. Dziewczyny na koniec zafundowały sobie mały horror z happy endem. O wyniku meczu zadecydował dopiero piąty set. I tak wygraliśmy 3:2 (25:8, 25:7, 22-25, 18-25, 15:11).

A oto klasyfikacja końcowa VOLLEY CULTURE PARIS 2017:
I miejsce – Skjeberg Volleyballklubb (Norwegia)
II miejsce – SMS Ostrowiec
III miejsce – Richmond Volleyball (Anglia)
IV miejsce – S.C. Nord Parisien (Francja)
V miejsce – Voley Playa Madrid (Hiszpania)
VI miejsce – USJ Club 1875 (Liban).

Wśród wyróżnionych zawodniczek znalazły się aż dwie Polki – Asia Ciesielczyk (najlepsza atakująca) i Ola Poziomek (najlepsza rozgrywająca).

Wyjazd do Paryża nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie finansowe Powiatu Ostrowieckiego, a w szczególności Starosty Ostrowieckiego Zbigniewa Dudy. Szkoła otrzymała dodatkowe środki na zakup biletów lotniczych do Francji i powrotnych. Strona francuska pokryła koszty pobytu naszej ekipy w Paryżu.

– Udział w turnieju jest formą nagrody, docenieniem ciężkiej pracy, którą dziewczyny wykonywały przez cały rok, a jednocześnie motywacją do dalszego wysiłku – wyjaśnia Anna Trojanowska, p.o. dyrektor ZSOMS. – Wspólnie z trenerami, Iwoną Kosiorowską i Rafałem Dytkowskim, wytypowaliśmy 10 zawodniczek z klasy I i II liceum mających najlepsze umiejętności techniczne i osiągnięcia sportowe, ale jednocześnie będących dobrymi uczennicami.  

Do Paryża pojechały: Joanna Ciesielczyk, Martyna Dobrasiewicz, Natalia Drab, Aleksandra Spychaj, Aneta Kasprowicz, Daria Szot, Julia Zapała, Weronika Cuper, Aleksandra Poziomek i Kinga Gadomska.

Wyjazd do Paryża był też okazją do promocji Ostrowca i Powiatu Ostrowieckiego. Reprezentacja SMS-u przekazała drużynom biorącym udział w turnieju pamiątkowe gadżety, w tym foldery reklamowe i przewodniki zachęcające do odwiedzenia naszych lokalnych atrakcji turystycznych.