Srebrni waterpoliści

Ze srebrnymi medalami wracają z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce wodnej uczniowie ostrowieckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Wywalczyli tym samym tytuł Wicemistrza Polski Juniorów Młodszych. Turniej rozgrywany był w dn. 8-9 lipca w Warszawie.

Już na poziomie rozgrywek eliminacyjnych podopieczni trenerów Roberta Serwina i Mariusza Staweckiego zapewnili sobie udział w półfinałach mistrzostw, w których spotkali się z Polonią Bytom. Mecz zakończył się zwycięstwem ostrowczan 15:11 i dał im awans do ścisłego finału.

Nasi waterpoliści reprezentujący barwy KSZO Ostrowiec walczyli o mistrzostwo z Pałacem Młodzieży Warszawa. Mimo ogromnej determinacji i woli walki to warszawiacy okazali się lepsi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 8:5. Tym samym drużyna z Ostrowca zdobyła tytuł Wicemistrza Polski Juniorów Młodszych w piłce wodnej.

Bardzo dobrze podczas finału Mistrzostw Polski spisali się uczniowie SMS-u. Najwięcej bramek w całym turnieju zdobyli Aleksander Ozga (7), Jakub Kochański (5) i Igor Szląszkiewicz (3). W finałach zagrali także Oskar Jarocha, Cezary Pietrzyk i Maksymilian Krakowiak. Pozostali zawodnicy KSZO  uczęszczający do innych ostrowieckich szkół to: Patryk Sadłowski, Kamil Nawodziński, Kamil Żak, Kacper Nadbrzuchowski, Michał Grys i Jakub Krawczyk.