Sportowcy nagrodzeni

Sprzęt sportowy, stroje treningowe, gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów podczas konferencji prasowej z udziałem Klubu Olimpiad Specjalnych “SZANSA” oraz uczennic i dyrektora szkoły mistrzostwa sportowego wręczyli starosta ostrowiecki Zbigniew Duda oraz wicestarosta Eligiusz Mich.

Docenieni zawodnicy na co dzień są uczestnikami zajęć w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu “SZANSA” i mają na swoim koncie wiele znaczących sukcesów. Podczas IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Zakopanem w biegu na rakietach śnieżnych: Maciej Skrobisz zdobył srebrny medal na 100 m oraz 4. miejsce na 50 metrów, Anna Masłoń – srebrny na 100 m oraz srebrny na 50 m, zaś w narciarstwie alpejskim Robert Kozłowski zajął 3. miejsce w super gigancie oraz 6. miejsce w slalomie gigancie.
Podczas drugiej części Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbyły się w Białymstoku medale w łyżwiarstwie szybkim po raz kolejny zdobyli bracia Marcin i Paweł Dunal. Marcin Dunal zdobył dwa medale: złoty i srebrny, a Paweł Dunal srebrny medal.

DSC_1450          DSC_1448
To jednak nie koniec sukcesów, w kwietniu w Kuldidze na Łotwie odbył się II Otwarty Międzynarodowy Turniej w Bocce Olimpiad Specjalnych Krajów Nadbałtyckich. W skład reprezentacji Polski weszli jedynie zawodnicy pochodzący z Ostrowca: Jacek Koza, Wioleta Pych, Norbert Walesic i Katarzyna Wójcicka, którzy zdobyli na tym turnieju złoty medal. Sportowcy z Klubu Olimpiad Specjalnych podczas zawodów wspaniale promowali Powiat Ostrowiecki, poprzez otrzymane stroje sportowe z herbem powiatu.
Oprócz podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej za osiągnięcia sportowe nagrodzone zostały także pływaczki – uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego.
Oliwia Wołek uczennica II klasy gimnazjum rewelacyjnie zaprezentowała się podczas Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu 15-latków, które odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim zdobyła srebrny medal na dystansie 400 m stylem zmiennym i brązowy na 200 m zmiennym.
Wspaniale zaprezentowała się też Julia Szafrańska, która została multimedalistką Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu 16-latków. Zdobyła łącznie trzy medale – została Mistrzynią Polski na dystansie 800 metrów stylem dowolnym oraz dwa brązowe: na dystansie na 200 i 400 metrów stylem dowolnym.

DSC_1445              DSC_1478
-Serdecznie gratuluje wszystkim sportowcom dotychczasowych osiągnięć, życzę dalszych sukcesów i udanych startów podczas kolejnych zawodów i turniejów. Mam nadzieję, że otrzymane dziś nagrody będą mobilizacją do dalszej wytężonej pracy i treningów – powiedział Zbigniew Duda, starosta ostrowiecki.
Do życzeń i gratulacji dołączył się również wicestarosta Eligiusz Mich.
– Odnieśliście wszyscy tak wielkie sukcesy sportowe. Przynosicie radość i dumę całemu powiatowi.
Sukcesy uczniów, to chluba dla dyrektorów, trenerów, dlatego też w spotkaniu udział wzięli Zygmunt Kochański, dyrektor ZSOMS, Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej, Remigiusz Woźniak, wiceprezes Stowarzyszenia “SZANSY”, Przemysław Walczyk oraz Piotr Jakubowski – trenerzy.