Śniadanie mikołajkowe w Broniewskim

6 grudnia w LO nr III im. Wł. Broniewskiego odbyła się impreza szkolna „Śniadanie mikołajkowe”. Na długiej przerwie nauczyciele i młodzież mieli okazję skosztować małe co nieco przygotowane przez uczniów i nawiązujące  do tradycyjnych potraw podawanych podczas śniadania w Rosji, Francji, Niemczech i Anglii.

Różnorodność posiłków znajdujących się na bogato ozdobionych stołach zachęciła wszystkich do spożycia pyszności, wśród których znalazły się: tarty ,croissanty, quiche, koreczki melonowe, pierogi, kawior, bliny, brownie, tosty, pancakesy, apple pies, pierniki i wiele innych. Kawa, herbata i barszczyk czerwony dopełniły smaku, w mgnieniu oka znikających, rozkoszy dla podniebienia. W tle całego, jakże przyjemnego zamieszania, rozlegała się muzyka uświadamiająca wszystkim, że Święta tuż, tuż….  „Last Christmas” i „All I want for Christmas” rozbrzmiewały nie tylko w szkolnym Radio FM, ale z chęcią śpiewane były przez młodzież szkolną, dla której tego typu imprezy są wspaniałą możliwością pokazania talentów kulinarno-estetycznych i nie tylko….. W tłumie przybyłej młodzieży można było dostrzec bowiem zespół redaktorów i fotoreporterów BRONEK TV wymachujących mikrofonami, komórkami i aparatami, którzy zadbali o to, aby tak miłe chwile zostały upamiętniona na zdjęciach i fotorelacjach.

Atmosfera, w jakiej mogliśmy spędzić Mikołajki, należy do tych, które świadczą o ogromnym przywiązaniu uczniów i sympatii, jaką darzą szkołę. Dlatego też tradycją stały się takie dni w kalendarzu naszych imprez. Z niecierpliwością wyczekujemy już na następne śniadanie, na które wszystkich kochających degustacje zapraszamy serdecznie już dziś. Natomiast w rewanżu za przemiłą imprezę dyrektor szkoły zorganizował prezent mikołajkowy od wszystkich nauczycieli dla wszystkich uczniów – każdy otrzymał czekoladę z orzechami.