SMS w Drużynie Energii!

Ponad 600 szkół z całej Polski zgłosiło się do konkursu organizowanego przez ENERGA S.A. Do kolejnego etapu zakwalifikowano tylko 100 placówek, w tym, jako jedyną z województwa świętokrzyskiego, ostrowiecką SMS. A wszystko dzięki filmikowi przedstawiającemu naszych młodych sportowców, który wyreżyserowała, nagrała i zmontowała uczennica klasy III a LOMS – Natalia Drab.

Kolejny etap „Drużyny Energii” to zmagania piłkarskie oraz siatkarskie. Uczestnicy turnieju przez siedem miesięcy, od grudnia do czerwca, będą zachęcani do podejmowania sportowych wyzwań. Efekt pierwszego z nich możecie obejrzeć na szkolnym fanpage’u. Na zachętę do ostrowieckiej SMS już dotarły koszulki z logiem projektu, które otrzymają wszyscy uczniowie szkoły podstawowej. W każdym miesiącu jury wybierze najbardziej zaangażowaną szkołę, do której przyjedzie drużyna ambasadorów i przeprowadzi turniej sportowych wyzwań i umiejętności.

DRUŻYNA ENERGII to sportowo-edukacyjny ogólnopolski turniej skierowany do uczniów klas 6 i 7 szkół podstawowych. Główny cel to zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej. Pomóc w tym mają ambasadorzy – Krzysztof Golonka, Bartosz Ignacik, Marek Citko oraz Krzysztof Ignaczak.