Śmiech to zdrowie

Humorystyczny reality show, w którym znalazły się prozdrowotna inscenizacja bajki Królewna Śnieżka, scenki z pobytu pacjenta w szpitalu czy efektowny pokaz mody z okazji Światowego Dnia Zdrowia zaprezentowali mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej na osiedlu Słonecznym.

 

Światowy Dzień Zdrowia to święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 roku w dniu 7 kwietnia. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.

– Dzień zdrowia odbywa się co roku pod innym hasłem. W tym roku jest to cukrzyca – mówi Dorota Krzyżanowska, zastępca dyrektora Domu Pomocy Społecznej na osiedlu Słonecznym w Ostrowcu Świętokrzyskim. – Z tej okazji nasi mieszkańcy przygotowali program „TV Zdrówko”.

DSC_1046DSC_1064DSC_1070DSC_1043

Przygotowany program artystyczny wywołał uśmiech na twarzach przybyłych gości. Starostę ostrowieckiego Zbigniewa Dudę reprezentował Paweł Walesic z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Były promujące zdrowie piosenki, dbanie o higienę, mycie rąk i spożywanych owoców, inscenizacja bajki „Królewna Śnieżka” czy szpitalne scenki z pobytu pacjenta w szpitalu.

DSC_1059DSC_1058

 

 

Wiele radości dostarczył pokaz mody. Mieszkańcy z „przymrużeniem oka”  zaproponowali strój dla dyrekcji i osób, którzy opiekują się i pomagają mieszkańcom na co dzień m. in. pielęgniarek i salowych.

DSC_1060DSC_1061

DSC_1055DSC_1075