SKS-y wracają do szkół

Zarząd Powiatu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, powierzył trzem szkołom ponadgimnazjalnym realizację ogólnopolskiego programu „Szkolny Klub Sportowy”. Będzie on realizowany w LO nr I im. Stanisława Staszica, LO nr II im. Joachima Chreptowicza oraz w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Realizacja zajęć w szkołach ruszyła 15 lutego 2017 roku.

 

                                                  sksy (1)
W zdrowym ciele zdrowy duch
O tym, jak ważna jest aktywność fizyczna od najmłodszych lat nie trzeba nikogo przekonywać. Ruch jest niezbędny do prawidłowego rozwoju fizycznego, motorycznego, psychicznego i społecznego człowieka. Zapobiega zaburzeniom rozwoju i zdrowia, zwłaszcza otyłości.
– Uważamy, że organizacja popularnych SKS-ów jest dziś niezbędna. Musimy zachęcić naszych uczniów do większej aktywności fizycznej. Stąd nasza decyzja o przystąpieniu do projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki – wyjaśnił starosta Zbigniew Duda.

Światowe standardy
Wszelkie badania prowadzone przez krajowe instytucje takie jak Instytut Matki i Dziecka oraz Światową Organizację Zdrowia (WHO) wykazują, że należy nieustannie prowadzić starania na rzecz zwiększenia aktywności fizycznej młodzieży. Stąd właśnie zrodził się pomysł projektu, który dostosuje polskie placówki do światowych standardów w tej dziedzinie.
– Będziemy się przyglądać postępom w realizacji projektu. Liczę, że dzięki temu programowi spełnimy najwyższe standardy. Zawsze podkreślałem, że ważne jest, aby dla lokalnego zawodowego sportu poszukiwać perełek wśród młodzieży ponadgimnazjalnej naszego powiatu – powiedział starosta.

                                                          sksy (2)