SKOKOCHRON NA DZIEŃ STRAŻAKA

Obchodzony dzisiaj  Dzień Strażaka stał się nie tylko okazją do przekazania życzeń przez Zarząd i Radę Powiatu Ostrowieckiego, ale także  sprzętu doposażającego Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Starosta Marzena Dębniak, Agnieszka Rogalińska, Członek Zarządu Powiatu oraz Mariusz Pasternak, Przewodniczący Rady Powiatu oficjalnie przekazali komendantowi PPSP,  Robertowi Grudniowi skokochron, który będzie służył do przeprowadzania akcji ratujących  życie mieszkańców w sytuacjach zagrożenia.

Radni Powiatowi jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie dotacji w wysokości 25 tysięcy złotych z przeznaczeniem na zakup skokochronu, który będzie służył strażakom przez 15 lat, gdyż taki jest czas jego używalności.

Dziękuję za profesjonalizm, odwagę i poświęcenie jakie wykazujecie ratując człowieka i jego mienie, za nieustającą gotowość do niesienia pomocy innym.

Z okazji Waszego święta życzę bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, siły i wytrwałości, sukcesów oraz satysfakcji z pracy zawodowej.  W życiu prywatnym spełnienia marzeń i realizacji planów, a nade wszystko dużo zdrowia.

Życzenia wszelkiej pomyślności kieruję również do Rodzin Strażaków oraz Przyjaciół i Sympatyków pożarnictwa – mówiła Marzena Dębniak podczas dzisiejszej uroczystości.