Siatkarski SMS Ostrowiec zagrają w Paryżu!

Volley Culture PARIS 2017   International Tournament for girls under 20 years old – 30.06-06.07.2017 z udziałem Naszych licealistek!!!

W dniach 30.06-06.07 reprezentacja piłki siatkowej dziewcząt Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim weźmie udział w międzynarodowym turnieju VOLLEY CULTURE PARIS 2017 organizowanym w ramach promocji miasta Paryż jako organizatora Igrzysk Olimpijskich w 2024.

– To duże wyróżnienie dla naszej szkoły, która jako jedyny reprezentant z Polski przez tydzień rywalizować będzie z zespołami z Francji, Hiszpanii, Norwegii, Libanu i Anglii – powiedziała p.o. dyrektora szkoły Anna Trojanowska. – Nasze dziewczęta zgodnie z regulaminem zagrają swoje mecze ze wszystkimi ekipami biorącymi udział w tych siatkarskich zmaganiach.

Przygotowania do imprezy idą pełną parą. Pomimo że sezon halowy dziewczyny zakończyły udanym startem w Ogólnopolskiej Licealiadzie, dla części zawodniczek potrwa on jeszcze cztery tygodnie.

– Bardzo się cieszę, że udało mi się nawiązać kontakt z Prezydentem SPORTING CLUB NORD PARISIEN, panem M. Dhakouane ENNIFAR – podkreśla trener SMS Ostrowiec Rafał Dytkowski, który odpowiada za przygotowania i organizację wyjazdu.- To zaproszenie i udział w turnieju są wspaniałą okazją do promocji naszej Szkoły i Powiatu Ostrowieckiego w Europie.

Strona francuska pokrywa w całości koszty tygodniowego pobytu w Paryżu naszej ekipy. Jednak wyjazd nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie Powiatu Ostrowieckiego, a w szczególności Starosty Ostrowieckiego Zbigniewa Dudy. Szkoła otrzymała dodatkowe środki na sfinansowanie lotu do Francji.

– Do imprezy wyselekcjonowaliśmy reprezentację 10 dziewcząt z klasy I i II Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego mających najlepsze umiejętności techniczne i osiągnięcia sportowe, ale jednocześnie będące dobrymi uczennicami – wyjaśnia Rafał Dytkowski. – Jest to dla nich forma nagrody, docenienie tej ciężkiej pracy, którą wykonywały przez cały rok, a jednocześnie motywacja do dalszego wysiłku.

Tak więc w paryskim turnieju zagrają: Joanna Ciesielczyk, Martyna Dobrasiewicz, Natalia Drab, Aleksandra Spychaj, Aneta Kasprowicz, Daria Szot, Julia Zapała, Weronika Cuper, Aleksandra Poziomek i Kinga Gadomska. Opiekunami grupy są Rafał Dytkowski i Iwona Kosiorowska.