Siatkarki SMS Ostrowiec w Finale Ogólnopolskiej Licealiady Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt

W dniach 03-05.06.2016 w Wieliczce odbywał się Finał Ogólnopolskiej Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. W zawodach uczestniczyło 15 zespołów wyłonionych w wyniku Zawodów Powiatowych, a następnie Wojewódzkich. Województwo Świętokrzyskie reprezentował SMS Ostrowiec Świętokrzyski, który znalazł się w wyniku losowania w grupie z zespołami z Wrocławia, Krakowa i Kluczborka.

Mistrzostwa rozpoczęto meczem przeciwko drużynie z Krakowa, mającej w składzie zawodniczki grające w Młodej Orlen lidze w barwach Muszynianki Muszyna. W pierwszym secie wyrównana walka toczyła się do stanu 19:19, końcówkę seta lepiej zagrały Krakowianki, wygrywając ostatecznie 25:19. W drugim secie ostrowiecki zespół grał bardzo dobrze, przede wszystkim w ataku i bloku, co dało zwycięstwo 25:22 i wyrównanie stanu spotkania na 1:1. Tiea brek okazał się prawdziwym horrorem, w którym obydwa zespoły miały piłki meczowe. Ostatecznie mecz na naszą korzyść zakończyła Kinga Asztemborska zagrywką, której nie przyjęły rywalki. Wynik 19:17 w trzecim secie dał SMS Ostrowiec pierwsze zwycięstwo w turnieju.

W drugim meczu nasze dziewczęta spotkały się z zespołem z Wrocławia, w skład którego wchodziły zawodniczki grające na co dzień w Młodej Orlen Lidze Impelu Wrocław z Barbarą Cembrzyńską na czele. Po bardzo dobrej grze z naszej strony w obydwu setach, niestety, musieliśmy uznać wyższość bardziej doświadczonych koleżanek z Wrocławia, przegrywając ostatecznie 0:2 do 19 i 17.
Trzeci mecz z Kluczborkiem decydował, który zespół – obok Wrocławia – awansuje do czołowej ósemki Turnieju. Ostrowieckie zawodniczki kolejny raz tego dnia zafundowały prawdziwy horror z happy endem. Dwa sety rozstrzygnęły na swoją korzyść, a wyniki poszczególnych setów mówią same za siebie: 30:28 i 28:26.
Dzięki temu zwycięstwu, podopieczne Rafała Dytkowskiego i Wojciecha Gawrona znalazły się w doborowej stawce 8 najlepszych zespołów w Polsce.
W drugim dniu imprezy spotkaliśmy się w meczach o miejsca medalowe z SMS Police, Łodzią i Dąbrową Górniczą – zespołami młodzieżowymi drużyn Orlen Ligowych. Niestety, mimo ambitnej postawy i fragmentami bardzo dobrej i efektownej gry odnieśliśmy trzy porażki.

 

20160605_154530
W niedzielę nasze dziewczęta pokonały Sulechów 2:0, dzięki czemu zdobyły VII miejsce w Polsce.
Na wyróżnienie zasłużył cały zespół SMS Ostrowiec, którego barwy reprezentowały następujące zawodniczki :
Agnieszka Loranty – III a, Cecylia Pietruszka – II a, Zuzanna Urbańska – II a, Paulina Nowak – II a, Kinga Asztemborska – II a, Magdalena Turek – II a, Wiktoria Kowalska – II a, Kinga Piotrowska – II a,
Joanna Ciesielczyk – I a , Natalia Drab – I a, Martyna Dobrasiewicz – I a
trenerem zespołu był Rafał Dytkowski oraz Wojciech Gawron
Ostateczna kolejność Mistrzostw:
1. Rzeszów

2. SMS Police
3. Dąbrowa Górnicza
4. Wrocław
5. Łódź
6. Kalisz
7. SMS Ostrowiec Św.
——————————–
8. Sulechów
9. Kluczbork
10. Elbląg
11. Tomaszów Lubelski
12. Kraków
13. Jarosław
14. Skarżysko Kam.
15. Warszawa

20160607_000547