Zapraszamy na “SCHOOLS FASHION 2017”!

Już 31 maja na boisku przy popularnym „THM-ie” odbędzie się II edycja „Schools Fashion – Renesans Inteligentnych Zawodów”. Podczas pikniku ostrowieckie szkoły zawodowe zaprezentują swoją ofertę i kierunki kształcenia. Na wydarzenie, które w nietypowy sposób promuje szkolnictwo zawodowe, zapraszamy młodzież, ich rodziców, a także lokalnych przedsiębiorców.

Organizacja pikniku na terenie „THM-u” nie jest przypadkowa i ściśle wiążę się z ważnym wydarzeniem w życiu tej szkoły – jubileuszem 95-lecia istnienia.

Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00. Następnym punktem będzie ciekawy i nietypowy występ artystyczny w wykonaniu profesjonalnych muzyków z grupy Studium Instrumentów Etnicznych oraz uczniów Zespołu Szkół nr 3 pod kierownictwem Piotra Stefańskiego. Występ dotyczyć będzie genezy rozwoju branży hutniczej na terenie naszego powiatu. Uczestnicy wykorzystają niekonwencjonalne źródła dźwięku – nowatorskie instrumenty stworzone specjalnie na tę okazję z maszyn, urządzeń i prefabrykatów związanych z hutnictwem.

Następnie na scenie wystąpią uczniowie, którzy podczas specjalnie przygotowanych pokazów zaprezentują, w jakich kierunkach kształci ich szkoła.

– Celem „Schools Fashion” jest pokazanie, że nasze szkoły zawodowe reprezentują bardzo wysoki poziom i kształcimy w nich w zawodach, które zapewniają zatrudnienie. Dobór kierunków kształcenia wynika z naszej analizy potrzeb rynku pracy – mówi Zbigniew Duda, starosta ostrowiecki. – Ubiegłoroczny piknik okazał się sukcesem, co pokazało nam, że taka forma promocji szkolnictwa zawodowego jest strzałem w dziesiątkę, z pewnością ułatwi także absolwentom gimnazjów podjęcie decyzji o wyborze szkoły.

Wydarzenie organizuje Powiat Ostrowiecki wraz ze wszystkimi ostrowieckimi szkołami zawodowymi – Zespołem Szkół nr 1 („Ekonomik”), Zespołem Szkół nr 2 („Budowlanka”), Zespół Szkół nr 3 („THM”) oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego („Samochodówka”), we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy, aby pokazać, że Powiat Ostrowiecki stawia na zawody, które dają pracę. Ważnym partnerem w organizacji pikniku są także ostrowieccy pracodawcy, dla których „Schools Fashion” ma być zachętą na kooperację ze szkołami zawodowymi. Taka współpraca to dla nich doskonała szansa na ukształtowanie i pozyskanie nowej kadry pracowników.

Patronaty medialne nad wydarzeniem objęły: TVP 3 Kielce, Lokalna.TV, LTVK “Krzemionki”, Radio Kielce, Wiadomości Świętokrzyskie, Gazeta Ostrowiecka i Echo Dnia.