SAMORZĄDY ŁĄCZĄ SIŁY I ZACHĘCAJĄ DO SZCZEPIEŃ

Samorządowcy z powiatu i miasta oraz ich jednostki organizacyjne łączą siły w promocji szczepień. Z napływających informacji wynika, że zbliża się kolejna fala zachorowań.

W ubiegłym tygodniu o to, aby się szczepić apelowali na konferencji prasowej starosta Marzena Dębniak, prezydent Jarosław Górczyński, dyrektor ZOZ Adam Karolik oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Wioletta Adamczyk-Nowak.

Z kolei w miniony czwartek starosta Marzena Dębniak rozmawiała z przedstawicielkami kadry medycznej, które realizują Powszechny Program Szczepień przeciwko COViD-19 w ramach punktów Zespołu Opieki Zdrowotnej.

Podczas spotkania Panie rozmawiały jak zachęcić mieszkańców do szczepień, jak wyglądała praca zespołu podczas okresu największych zachorowań, kiedy trwała walka o każdy oddech pacjenta zarażonego wirusem.

Dodatkowo powiat ostrowiecki i ZOZ, aby stworzyć maksymalnie najszerszy dostęp do szczepień, podczas wielu wydarzeń kulturalnych na terenie powiatu, zorganizowali Objazdowe Punkty Szczepień, w których chętni mogą zaszczepić się każdym rodzajem szczepionki. Nieustannie jednak największą popularnością cieszy się Punkt zlokalizowany na Targowisku Miejskim, który podobnie jak objazdowe punkty, jest wyposażony w potrzebny sprzęt, środki farmakologiczne, zestaw anafilaktyczny, a przede wszystkim w profesjonalną kardę. Podczas kwalifikacji do szczepień zawsze obecny jest lekarz. W punktach każdy, kto ma jakiekolwiek wątpliwości w zakresie szczepień  może bezpośrednio zwrócić się do kadry medycznej o ich wyjaśnienie.