Samorządowy piknik pełen atrakcji

Występy artystyczne, konkursy z nagrodami dla dzieci i całych rodzin, pokazy sprzętu policyjnego i znakowanie rowerów, pokazy taneczne, gry i zabawy naukowe oraz występ zespołu „Latino Song”  – takie m.in. atrakcje czekają na uczestników Pikniku Rodzinnego „Samorządowcy dzieciom”, który w niedzielę, 5 czerwca 2016 r. (w godz. 13-17) odbędzie się w Parku Miejskim w Kielcach. Wydarzenie  zorganizowane  zostanie  przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.  Będzie też okazją do przybliżenia mieszkańcom Kielc i regionu roli, jaką pełni Samorząd Województwa w rozwoju naszego regionu.

Każdy, kto zechce przyjść na piknik będzie miał możliwość spotkać się i porozmawiać z władzami samorządowymi regionu świętokrzyskiego. Zarówno dzieci jak i dorośli wspaniale będą bawili się przy piosenkach śpiewanych przez solistów oraz zespoły. Covery światowych przebojów, nie tylko w rytmach latynoamerykańskich zaprezentuje zespół Latino Song. Swoje umiejętności zaprezentują  również grupy dzieci i młodzież z kieleckiego MDK. Wystąpią również młodzi artyści z Przedszkola Samorządowego nr 21 w Kielcach z programem “Gdy byłem chłopcem chciałem być żołnierzem…”.

Oryginalne gry, zabawy i pokazy naukowe przygotuje Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu. Z kolei uczniowie Policealnej Szkoły Medycznej w Morawicy będą malowali dzieciom twarze oraz wykonywali zabiegi kosmetyczne i masaże. Uczestnicy pikniku będą mieli także okazję, by zadbać o zdrowie. Na stoisku Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Kielcach można będzie zmierzyć ciśnienie tętnicze, oznaczyć poziom cukru we krwi oraz dowiedzieć się, jak skutecznie rzucić palenie.

Atrakcyjnie zapowiadają się także pokazy przygotowane przez Komendę Miejską Policji w Kielcach. Policjanci będą znakować rowery, będzie można także obejrzeć policyjny motocykl i samochód, a także pokaz tresury psa policyjnego. Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. przybliży swoje największe atuty w lecznictwie i kuracjach zdrojowych. Pracownicy uzdrowiska opowiedzą o wartościach wody Buskowianki oraz o kosmetykach, które powstają na bazie naturalnych substratów leczniczych: wody siarczkowej, solanki jodkowej oraz borowiny.

Miłośników książek i czytania zapraszamy natomiast na stoisko bookcrossingowe. Będzie można wymienić się książkami. Na specjalnej półce każdy znajdzie coś dla siebie – będą książki dla dzieci, albumy krajoznawcze, poezja, beletrystyka i lektury szkolne. Nie zabraknie także dzieł Henryka Sienkiewicza, wszak rok 2016 został ogłoszony Rokiem Henryka Sienkiewicza.

 W pikniku brał będzie udział przeniesiony prosto z kart powieści Sienkiewicza najprawdziwszy szlachcic Witalis, herbu Scyzoryk w tradycyjnym stroju z epoki. Odbywać się będą również konkursy nawiązujące do najważniejszych sienkiewiczowskich postaci literackich.

Piknik Rodzinny będzie także okazją, by dowiedzieć się czym na co dzień zajmuje się Urząd Marszałkowski i podległe mu jednostki. Swoje stoiska będą miały m.in. Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach, Świętokrzyski Fundusz Poręczeniowy i Fundusz Pożyczkowy, Główny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich, Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

Serdecznie zapraszamy!

plakat