Samorządowcy wizytowali wspólną inwestycję w rocznicę 30 lecia samorządności lokalnej

Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak, Prezydent Miasta Jarosław Górczyński i Wicestarosta Andrzej Jabłoński poinformowali media na specjalnie zwołanej konferencji prasowej o postępach w pracach modernizacyjnych ul. Jana Pawła II. Warto przypomnieć, że inwestycja jest realizowana wspólnie przez samorząd powiatowy i miejski przy udziale dotacji z budżetu państwa.

– W tej chwili trwa frezowanie ostatniego odcinka drogi. Bardzo się cieszę, że dzięki współpracy z samorządem miasta i gminy Ostrowiec Św. udaje nam się skutecznie pozyskiwać środki na inwestycje i remonty – mówi starosta ostrowiecki Marzena Dębniak.

Warto wspomnieć, że remont Alei Jana Pawła to koszt ponad 1000 000 złotych, z czego miasto Ostrowiec Św. dołożyło ponad 400 tys.

– Miasto mając na uwadze ciężką sytuację powiatu wyszło z inicjatywą, rada miasta przegłosowała projekt i przekazaliśmy dla powiatu ponad 400 tys zł – mówi prezydent Jarosław Górczyński . – Aleja Jana Pawła II to wizytówka naszego miasta. Tego typu prace są realizowane w trosce o wygodniejsze życie mieszkańców Ostrowca oraz poprawiają zdecydowanie wizerunek naszego miasta.