Samochód hybrydowy dla Policji

Nowe auto trafiło do ostrowieckiej komendy. To radiowozów marki Toyota Auris, wyposażony w napęd hybrydowy o łącznej mocy 180 KM. To nowa jakość w policyjnej flocie, bowiem samochodów jest bardzo ekologiczny. Według danych producenta emituje od 81 g dwutlenku węgla na 1 km i zużywa od 3,5 l/100 km podczas jazdy po mieście.

Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. dofinansowało zakup samochodu w kwocie 33 330 złotych. Mundurowi dostali również pomoc finansową ze środków funduszu wsparcia policji oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

– W imię zapewnienia większego bezpieczeństwa mieszkańców, pomocy policji, samorząd dofinansował zakup radiowozu. Mam nadzieję, że to działanie które zostało zaadresowane do służb, a wynikające z ogólnej walki z niską emisją będzie również testem pod względem technicznym. Jeżeli te auta w opinii policjantów będą odpowiednie, to na przyszłość wspólne zakupy będą w oparciu o nową technologię- zapewnił wicestarosta Andrzej Jabłoński.

– To pierwszy samochód hybrydowy. Będziemy go przeważnie używać w miejskim trybie z uwagi na specyficzny napęd. Na silniku elektrycznym może przejechać maksymalnie 60 kilometrów. Będzie służył w systemie ruchu drogowego- powiedział mł.insp. Grzegorz Wilk, komendant powiatowy Policji w Ostrowcu Św.

Jeszcze w tym roku ostrowieccy stróże prawa dostaną kolejne auto. Zakup samochodu również dofinansowało Starostwo Powiatowe w kwocie tysiąca złotych.

Warto wspomnieć, że to już czwarte auto, jakie trafiło do ostrowieckiej komendy w tym roku.