Rywalizacja w zawodach strzeleckich z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Po raz drugi, na strzelnicy Klubu Sportowego “Świt” Starachowice, odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Starosty Ostrowieckiego Zbigniewa Dudy, wpisujące się w obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rywalizowano w kategorii karabinka sportowego kbks  bocznego zapłonu kalibru 5,6 mm na odległość 50 m. Pomysł zawodów z okazji 11 listopada i 1 marca pojawił się z inicjatywy ostrowieckiej Jednostki Strzeleckiej 2013 Związku Strzeleckiego i instruktora Dariusza Kaszuby.

W zimowej rozgrywce  przy solidnym mrozie rywalizowali uczniowie ośmiu ostrowieckich szkół średnich – łącznie 45 osób wraz z opiekunami. Zawody sędziowali: dyr. Czesław Golis i dyr. D. Kaszuba. I miejsce zdobył Kacper Sałaga z CKZiU i ostrowieckiego Strzelca z wynikiem 48 pkt, na II miejscu ex aequo uplasowali się: Dominik Krzemiński z ZS nr 1 i Bartłomiej Zelga z CKZiU z wynikiem 47 pkt. III miejsce przypadło Wiktorowi Podczasiemu z LO nr I im. St. Staszica za wynik 46 pkt.

W grupie nauczycieli- opiekunów tryumfował p. Maciej Krawczyk z wynikiem 48 pkt.

Mimo mrozu i śniegu zawody przebiegały w miłej atmosferze, a uczniowie wykazywali zainteresowanie kolejną rundą zawodów. Zawody były treningiem przed trzecią turą zawodów strzeleckich, które są częścią realizowanego w  LO Nr I im. St. Staszica Programu edukacji patriotycznej i proobronnej uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowieckiego. Celem programu jest podniesienie poziomu wiedzy o Małej Ojczyźnie w kontekście historii Polski, ze szczególnym uwzględnieniem historii regionu świętokrzyskiego, organizowanie spotkań, konkursów historycznych, rozwijanie zainteresowania historią regionu i strzelectwem sportowym. Program będzie realizowany pod patronatem Starosty Ostrowieckiego i we współpracy z organizacjami, działającymi na terenie województwa świętokrzyskiego.

 dyr. LO Nr I Dariusz Kaszuba