Rywalizacja w Świętokrzyskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Kielcach

Stowarzyszenie Olimpiad Specjalnych we współpracy z Klubem Olimpiad Specjalnych „Kryształki” z Kielc zorganizowali zawody sportowe w Narciarstwie Biegowym i Biegach Na Rakietach Śnieżnych. Dyscypliny były rozgrywane w ramach Świętokrzyskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Kielcach. Klub OS „Rywal” funkcjonujący w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Iłżeckiej 33. reprezentowali :Joanna Mazurowska, Kamil Podsiadło i Dominik Ślusarz. Opiekunem był Ernest Krajewski. Zawodnicy “Rywala” zdobyli łącznie 5 medali.

Zawodnicy rywalizowali na rożnych dystansach i osiągnęli następujące wyniki:

– Joanna Mazurowska – złoty medal na dystansie 50m, złoty medal na dystansie 100 m,

– Kamil Podsiadło – złoty medal na dystansie 200 m oraz IV miejsce w biegu na 400 m,

– Dominik Ślusarz – złoty medal na 50 m, brązowy medal na dystansie 100m.

Wszystkie biegi finałowe poprzedzone były eliminacjami, po których zawodnicy zostali przydzieleni do poszczególnych grup. W każdej z nich byli zawodnicy o zbliżonych możliwościach psychomotorycznych.

Najbardziej pasjonującą rywalizację w swojej grupie prowadziła J. Mazurowska o zwycięstwie, której zadecydowały setne sekundy.

  • Biegi na rakietach śnieżnych polubiłam od pierwszego treningu i bardzo chętnie wzięłam udział w zawodach. Nie spodziewałam się jednak takiego efektu i powrotu do domu z dwoma medalami. Byłam zmęczona, ale jednocześnie bardzo szczęśliwa z osiągniętego sukcesu- powiedziała Asia, dla której start w tego typu zawodach odbył się po raz pierwszy.