„RYWAL” w Orlen Warsaw Marathon

14 kwietnia bieżącego roku odbyła się kolejna edycja biegu z cyklu Orlen Warsaw Marathon. Na starcie nie mogło zabraknąć uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. z ul. Iłżeckiej 33, którzy w tych zawodach zdobywają medale od 2013 roku. Dla Kamila Podsiadłego był to już piąty start, a dla Natalii Śmieszek czwarty. Po raz pierwszy w tym roku z dystansem dziesięciu kilometrów zmierzył się Marcin Spyra. Podobnie jak reszta naszych dzielnych zawodników zapowiada powrót do stolicy, by wziąć udział w kolejnej edycji biegu. Nie mamy wątpliwości, że nasi trenerzy Elżbieta Wybranowska i Ernest Krajewski zapewne zadbają o solidne przygotowanie uczniów do zawodów.

Uczestników biegu na trasie wspierała i motywowała liczna grupa pracowników Zespołu Szkół Specjalnych wraz z przyjacielem Klubu „Rywal”, którzy również postanowili wziąć udział w zawodach. Nasi uczniowie mogli liczyć na wsparcie ze strony dorosłych również w czasie treningów, dlatego podziękowania należą się p. Wiolecie Myśliwiec, Anecie Stawczyk, Joannie Gałce, Iwonie Rusinowicz oraz panom Mariuszowi Chamerze i Jarosławowi Stawczykowi. O wspaniałą atmosferę w czasie zawodów zadbali niezawodni kibice. W grupie dopingującej znaleźli się rodzice, pracownicy i uczniowie ZSS. Ich głośne okrzyki i brawa niosły od startu do mety nie tylko uczestników biegu z naszej szkoły. Nasi wspaniali kibice mieli okazję dopingować w tegorocznej edycji zawodów szerszą reprezentacje Olimpiad Specjalnych.  W skali całego kraju najliczniej stawili się zawodnicy, trenerzy i przyjaciele z Oddziału Regionalnego – Świętokrzyskie. Zapewne jest to efekt doskonałego przykładu zawodników z Klubu „Rywal”, którzy jako pierwsi wzięli udział w biegu Orlen Warsaw Marathon. Od tego czasu cyklicznie promują największe święto biegaczy w naszym kraju.  Nasze województwo reprezentowały Kluby z Sandomierza, Kielc, Skarżyska – Kamiennej, Jędrzejowa i oczywiście Ostrowca Świętokrzyskiego.

Wszystkim uczestnikom wyjazdu do Warszawy należą się duże brawa i gratulacje za zdobycie wspaniałych medali. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.