Rozwija się współpraca z Carintem

W Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się spotkanie dotyczące współpracy i wizji rozwoju kompleksowej opieki medycznej na terenie naszego powiatu.

Gośćmi starosty ostrowieckiego Zbigniewa Dudy byli – Wiceprezes Spółki Carint Holding, Luca Vegetti oraz Prezes Zarządu G.V.M Carint, Sebastian Kawalec. Tematem rozmów było poszerzenie dotychczasowej współpracy o nowe procedury medyczne.

– Ostrowiec Świętokrzyski to dla firmy Carint pierwsza miejscowość, gdzie rozpoczęliśmy naszą działalność. Historycznie patrząc jest to miejsce, z którym jesteśmy najbardziej związani emocjonalnie – mówi Luca Vegetti, Wiceprezes Carint Holding. – Czujemy się zaszczyceni, że możemy zacieśnić współpracę poprzez wprowadzenie nowych sposobów leczenia i zabiegów. Jest nam bardzo miło, że spotkaliśmy się z Panem Starostą.

Spółka G.V.M. Carint jest podwykonawcą kontraktu kardiologicznego i wszystkie zabiegi, jakie są tam wykonywane, są finansowane przez NFZ.

– Było to bardzo dobre spotkanie, podczas którego mieliśmy okazję wymienić nasze spostrzeżenia na temat dotychczasowej, ponad 10-letniej współpracy ze spółką Carint, która wykonuje zabiegi z zakresu kardiologii inwazyjnej pacjentom ostrowieckiego szpitala – mówi starosta Zbigniew Duda. – Dyskutowaliśmy także na temat nowych procedur, jakie można wprowadzić w celu rozwoju ZOZ oraz spółki, a przede wszystkim dla dobra naszych mieszkańców. Dla nas dobro pacjentów jest najważniejsze.

Pacjenci mogą być spokojni, wprowadzenie sieci szpitali nie zmieni zasad funkcjonowania placówki.

– Kardiologia i kardiologia inwazyjna w Ostrowcu istnieje i będzie istnieć – zapewnia starosta.