RODZINNE POŻEGNANIE WAKACJI

Mnóstwo atrakcji czekało na uczestników sobotniego Pikniku Rodzinnego, który na pożegnanie wakacji zorganizowały Rady Osiedla „Ogrody” z przewodniczącą, Hanną Wasik oraz „Złota Jesień” z przewodniczącym Zbigniewem Szelągiewiczem,  a także radna miejska,  Joanna Pikus i członek zarządu powiatu, Łukasz Dybiec, a całej imprezie patronowała starosta ostrowiecki, Marzena Dębniak.

Już na początku sercami mieszkańców  i sceną zawładnęły cudowne  przedszkolaki z Przedszkoli Nr 15 i Nr 19 oraz z „Pajacyka”, prezentując swoje zdolności artystyczne.  Duch dobrej zabawy roznosił się po całym placu. Najmłodsi szaleli na dmuchańcach, nieco starsi odwiedzali stoiska wystawiennicze m.in. Stowarzyszenia „Eldorado”, z prezesem, Krzysztofem Jankowskim, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Organizacji Społeczności Lokalnej z Dorotą Struską oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej z kierownikiem Barbarą Jakubowską, działających przy Stowarzyszeniu „Zintegrowani” z prezesem, Anetą Bławat. Tu też mieszkańcy mogli zakupić piękne przedmioty m.in.  świeczniki, obrazy, figurki aniołów, misternie wykonane przez uczestników warsztatów. Chętni mogli też zapoznać się z bogatą ofertą WTZ „Zintegrowani”, które proponują zainteresowanym bezpłatne zajęcia rehabilitacyjne w dziesięciu pracowniach pod okiem profesjonalnych instruktorów, opiekę fizjoterapeuty, psychologa, pielęgniarki, wyjazdy integracyjne, środki finansowe na tzw. trening ekonomiczny, transport i ciepły posiłek. Mieszkańcy podziwiali niezwykłe prace uczestników WTZ.

Nie brakowało też chętnych na poczęstunek, a tu organizatorzy zadbali o fasolkę, bigos, zakręcone ziemniaki, popcorn i watę cukrową. Rodzinna integracja trwała do późnego wieczora, a o oprawę muzyczną zadbał Dj. Gomez. Sobotnie popołudnie z mieszkańcami spędziły: Irena Renduda -Dudek oraz członek zarządu powiatu, Agnieszka Rogalińska, które częstowały słodyczami. Nagrody konkursowe dla uczestników  ufundował powiat ostrowiecki.