Reżyserki szkolnej telewizji Bronek-TV z nagrodą filmową

W dniach 7-8 czerwca w Kielcach miał miejsce Przegląd Filmów Edukacyjnych, pod hasłem „Człowiek w poszukiwaniu wartości”. Impreza była połączona z warsztatami filmowymi prowadzonymi przez wybitnych reżyserów Arkadiusza Gołębiewskiego i Marcina Wikło, a uczestniczyły w nich uczennice „Broniewskiego” pracujące w szkolnej telewizji Bronek-TV- Milena Mikula oraz Aleksandra Strzelecka z klasy 1d.

W dniu zakończenia przeglądu, miało też miejsce rozstrzygnięcie IV Konkursu Filmowego ”Kielecki Klaps 2016”, którego organizatorami byli: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz Ośrodek Kultury Ziemowit w Kielcach. Patronat nad konkursem objęli: Filmoteka Narodowa, Świętokrzyski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Kielce.

Uczennice “Bronka” zajęły w tym konkursie II miejsce w kategorii reportaż.

Kilkuminutowy film w formie clipu, którego sceneria ma miejsce podczas tegorocznych warsztatów językowych w Londynie, zachwycił jury. Sukces jest tym większy, że chociaż na konkurs składają się trzy kategorie filmowe – fabuła, animacja i reportaż, to w tej ostatniej, w której właśnie uczestniczyły „reżyserki” Bronek-TV przyznano tylko jedną nagrodę, więc  nabiera ona dodatkowej wartości.

Ola i Milena są dopiero w klasie pierwszej, więc liczymy jeszcze na wiele takich sukcesów. Gratulacje.

nagroda w konkursie filmowym