Rezonans służy pacjentom

Rezonans służy pacjentom

3 lipca uroczyście otwarto Pracownię Rezonansu Magnetycznego. Zakupione dla ostrowieckiego szpitala urządzenie Aera Siemens 1,5Tesli jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń w Polsce. Udźwig urządzenia, który wynosi 250 kg, pozwala na diagnostykę osób otyłych, a otwóro średnicy 70 cm zapewnia więcej przestrzeni i pomaga zmniejszyć odczuwany niepokój.

Poświęceniem i zawieszeniem krzyża, z udziałem władz wojewódzkich, powiatowych i gmin Powiatu Ostrowieckiego uroczyście otwarto Pracownię Rezonansu Magnetycznego w Szpitalu Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– To wydarzenie szczególnie wyjątkowe nie tylko dla szpitala, ale przede wszystkim dla całej społeczności naszego powiatu. Pracownia wyposażona została w najnowocześniejszy sprzęt, co zapewni dostęp do badań na najwyższym światowym poziomie. Nie ma bowiem skutecznego leczenia bez właściwej diagnostyki. Nasze wysiłki zmierzają do podnoszenia jakości świadczonych usług – powiedział Jarosław Seweryński, dyrektor ostrowieckiego szpitala.

Starosta Zbigniew Duda podkreślił, że zakup rezonansu był możliwy dzięki wsparciu finansowemu wszystkich gmin Powiatu Ostrowieckiego, zaś Sejmik Województwa Świętokrzyskiego pomógł w sfinansowaniu remontu pomieszczeń pod aparaturę.

– Dzisiejsza uroczystość to ważny dzień dla wielu osób, wielu instytucji, wielu jednostek samorządowych. Jestem dumny, że wspólnymi siłami udało nam się pozyskać dla ostrowieckiego szpitala tak cenną aparaturę i pacjenci już mogą z niej korzystać. To dla nich duży komfort, ponieważ nie ma już konieczności, aby na badania rezonansem magnetycznym wyjeżdżać do innych miejscowości i to jedynie w ściśle określonych godzinach. Ten rezonans będzie służył wszystkim mieszkańcom, którzy potrzebują pomocy medycznej i specjalistycznych badań. Bardzo się cieszę, że udało się nam zebrać siły samorządowe miasta, powiatu i województwa i wspólnymi siłami poprawić jakość życia mieszkańców Powiatu Ostrowieckiego. To nasz wspólny wielki sukces – podkreślił starosta.

Zakupiony do ostrowieckiej placówki rezonans magnetyczny Aera Siemens 1,5Tesli to najnowocześniejszy tego typu urządzenie w województwie świętokrzyskim. Taki specjalistyczny sprzęt pozwala na wykrywanie poważnych chorób jak choćby udar, guz mózgu, nowotwory na wczesnym etapie, co gwarantuje wysoką skuteczność leczenia. Jest opracowany dla szerokiej grupy pacjentów. Ze względu na udźwig urządzenia, który wynosi 250 kg, możliwa jest diagnostyka osób otyłych, natomiastotwóro średnicy 70 cm zapewnia więcej przestrzeni i pomaga zmniejszyć odczuwany niepokój.