REMONT ZA PÓŁ MILIONA!

W tym roku ruszy długo oczekiwany  remont łazienek w internacie dla uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Lada dzień zostanie podpisana umowa z wykonawcą. Koszt zadania to ponad 500 tysięcy. O tę inwestycję radni powiatowi KWW J. Górczyńskiego  zabiegali jeszcze w minionej  kadencji. Jednak na remont nie było środków.

Cieszy mnie, że udało się nareszcie  sfinalizować ten temat, który ciągnie się już od ubiegłego roku. Wtedy też zabezpieczyliśmy środki w budżecie  na to zadanie, jednak pomimo dwukrotnie ogłoszonego przetargu, nie zgłosił się żaden wykonawca. Ogłosiliśmy przetarg po raz trzeci i tym razem zgłosiła się jedna firma z Daleszyc, która będzie realizować remont łazienek w szkolnym internacie. Czas remontu zaplanowaliśmy w okresie wakacji – mówi Marzena Dębniak, Starosta Ostrowiecki.

Modernizacja będzie obejmowała rozbiórkę istniejących ścianek działowych i wykonanie nowych, a także wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, energii elektrycznej i wentylacji. W łazienkach zostanie zamontowana nowa armatura sanitarna, zostaną ułożone nowe płytki ceramiczne na podłodze i ścianach pomieszczeń. Zostaną również zamontowane ścianki systemowe z płyt laminowanych wraz z obudową pionów płytami gipsowo -kartonowymi.   Dzięki kompleksowej  modernizacji uczniowie już od września br. będą mogli korzystać z nowych i nowocześnie wyposażonych łazienek na miarę XXI wieku.