Rekordowa Szlachetna Paczka od „Chreptowicza” i Drużyny Harcerskiej „Ignis”

Już po raz trzeci LO nr II im. J. Chreptowicza włączyło się w ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka, ale w tym roku zorganizowało rekordową pomoc. Potrzebującym rodzinom z powiatu ostrowieckiego przekazało dwadzieścia trzy paczki o łącznej wartości blisko 7 tysięcy złotych. Kluczem sukcesu było połączenie sił „Chreptowicza” z 14. ŚDH „Ignis”.

Wspólne zaangażowanie w zbiórkę pieniędzy sprawiło, że społeczność „Chreptusa” i 40-osobowa drużyna ostrowieckich harcerzy zebrała tak pokaźną sumę, iż udało się zrealizować nie tylko zakup wszystkich rzeczy potrzebnych rodzinie, ale i spełnić niektóre jej marzenia. Wsparcie w tym przedsięwzięciu okazała Fundacja Rycerze Kolumba działająca przy Parafii NMPS na Piaskach, która zainspirowana kwestowaniem harcerzy, ufundowała rodzinie m. in. wymarzony laptop. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem przewodniczącej Małgosi Garbackiej i opiekuna SU Marty Kality oraz harcerze drużyny „Ignis” z druhem Kacprem Artykiewiczem na czele zadbali, by 7-osobowa rodzina otrzymała wszystko, co było jej potrzebne (np. lodówkę, kuchenkę, kozaki i kurtki dla dzieci, żywność, chemię gospodarczą). Nie zapomniano też o słodyczach, zabawkach, grach rodzinnych i specjalnych upominkach.
Wszyscy darczyńcy z wielką radością angażowali się w szlachetną akcję, nie bacząc na to, że np. kwestują w deszczu (harcerze drużynowego Dawida Kasprzyka) czy przekazują pieniądze na szczytny cel, rezygnując z klasowego wyjścia do kina z okazji Mikołajek.

1           img_0318_cr2
– Wielkie uznanie za wkład w organizację pomocy potrzebującej rodzinie należy się Kacprowi Artykiewiczowi – uczniowi pierwszej klasy biologiczno-chemicznej naszej szkoły i jednocześnie harcerzowi pełniącemu funkcję zastępcy drużynowego w 14. ŚDH – mówi Marta Kalita, nauczyciel koordynujący szkolną akcję. – Kacper był inicjatorem i liderem naszej Szlachetnej Paczki, bez jego zaangażowania nie byłoby takiego sukcesu. To młody człowiek o wielkim sercu i zawsze otwartym na pomoc drugiemu człowiekowi.
Założeniem Szlachetnej Paczki jest anonimowość rodzin otaczanych opieką i dlatego przygotowane paczki wręczone zostały Rodzinie nie osobiście, lecz za pośrednictwem wolontariuszy. Pani wolontariuszka na prośbę Rodziny przekazała darczyńcom serdeczne podziękowania. Wzruszona Rodzina czuje wielką wdzięczność za okazaną dobroć i hojność. Otrzymanej pomocy nigdy nie zapomni.
Samorząd Uczniowski również dziękuje wszystkim uczniom i Rodzicom oraz Harcerzom z drużyny „Ignis” za wspaniałą współpracę. Za wsparcie akcji podziękowania kierujemy także do Fundacji Rycerze Kolumba, do Parafii NMPS na Piaskach i do właściciela sklepu „Elektro-Dom”.

2