Rajd najmłodszych „Chreptusów”

Liceum Ogólnokształcące nr II im. J. Chreptowicza, jak co roku, zorganizowało dla swych pierwszoklasistów integracyjną imprezę plenerową. Trasa rajdu najmłodszych „Chreptusów” prowadziła na Gutwin do leśniczówki „Zwierzyniec”, gdzie kilka godzin trwała wspólna biesiada.

Już podczas drogi do wyznaczonego miejsca młodzież miała okazję do bliższego poznania się – rozmowy, śpiew z gitarami w tle i żarty były wstępem do dalszej zabawy, którą poprowadzili uczniowie z klasy 2d. Wychowankowie pani Edyty Pobiegi przygotowali dla młodszych koleżanek i kolegów wiele atrakcji. Zorganizowali konkursy i zabawy zespołowe, które dostarczyły wszystkim uczestnikom dużo śmiechu i dobrego humoru. Imprezę poprowadzili drugoklasiści: Wiktoria Smikiel, Klaudia Fulara i  Krzysztof Madej, zaś cała klasa 2d wystąpiła w roli jury. Suma punktów z poszczególnych konkurencji sportowo-zręcznościowych przyniosła zwycięstwo klasie 1b (matematyczno-fizycznej), natomiast w kategorii „Najlepsza muzyczno-wokalna autoprezentacja klasy” zwyciężyła klasa 1e (biologiczno-chemiczno-matematyczna), która swój śpiew wzbogaciła o akompaniament gitarowy w wykonaniu Julii Rolak.

Dyrektor szkoły Sławomir Miszczuk i wicedyrektor Piotr Pobiega oraz nauczyciele byli pod wielkim wrażeniem kreatywności, pomysłowości i talentów artystyczno-sportowych uczniów wszystkich klas, którzy podczas swych superwystępów zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Zwieńczeniem plenerowej zabawy było wspólne pieczenie kiełbasek i niespodzianka dla wychowawców klas pierwszych: Małgorzaty Słowik, Małgorzaty Ordowskiej, Urszuli Heby i Ewy Studzieżby, które otrzymały pamiątkowe  portrety  wykonane  przez swych wychowanków.

– Taka impreza dla najmłodszych „Chreptusów” wpisuje się w tradycje naszego liceum – mówi dyrektor LO nr II, Sławomir Miszczuk. – Każdego roku dbamy nie tylko o wysoki poziom nauczania, ale i o to, by nasza młodzież  już od pierwszych dni w szkole poczuła panującą tu przyjazną atmosferę sprzyjającą wszechstronnemu rozwojowi.

Bez wątpienia cel rajdu został spełniony: w miłej atmosferze nastąpiła integracja wewnątrzklasowa, integracja międzyklasowa oraz uczniów i nauczycieli. Na dodatek, tego dnia była piękna, słoneczna pogoda…. i pyszne ciasto własnoręcznie upieczone przez uczennicę klasy 1e Igę Klepacz.