Radosna Gala Sportu

Ogromna radość, szczerość, mnóstwo sympatii tak wyglądała Trzecia Gala Sportu Klubu Olimpiad Specjalnych „Rywal”, działającego w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nagrodzono zarówno najlepszych zawodników klubu, jak i najaktywniejszych uczniów szkoły, którzy do niego nie należą. Powiat Ostrowiecki reprezentował naczelnik Mariusz Łata, który wręczał nagrody i listy gratulacyjne.

Gala Sportu jest corocznym podsumowaniem sportowej aktywności uczniów Zespołu Szkół Specjalnych. Wielu z nich trenuje na co dzień w Klubie Olimpiad Specjalnych „Rywal”, uczestnicy w zawodach rangi wojewódzkiej i krajowej. Są też i tacy, którzy nie należą do klubu, ale uprawiają sport lub inne formy aktywności fizycznej. Biorą udział w rajdach albo spotkaniach grupy „Patyczaki”, podczas których spacerują i uprawiają nordic walking.

Później przedstawiono nominowanych do nagrody w kategoriach Aktywna i Aktywny Sportowo 2019. Byli to Martyna Seremak, Sandra Kasprzyk, Wiktoria Sięka, Marcin Nowak, Krzysztof Kucharski i Jakub Żelazowski. Wszyscy nominowani zostali nagrodzeni. Tytuły zaś zdobyli Wiktoria Sięka i Marcin Nowak.

W kategoriach Zawodniczka Klubu Olimpiad Specjalnych „Rywal” roku 2019 nominowane były Natalia Czuba, Amelia Krajewska, Paulina Spętkowska, Bianka Rzechowicz, Maria Duda, Joanna Mazurowska, Natalia Śmieszek. Wśród Zawodników- Dominik Ślusarz, Krzysztof Swat, Kamil Piec, Grzegorz Zugaj, Dominik Nowak, Kamil Podsiadło oraz Kamil Szczepański.
Tytuły trafiły do Natalii Czuby i Kamila Szczepańskiego. Trzeba dodać, że zwycięzców we wszystkich kategoriach wyłonili sami uczniowie podczas tajnego głosowania.

Dla laureatów przygotowano też nie lada niespodziankę. Specjalne gratulacje i pozdrowienia dla nich nagrały aktorka i założycielka fundacji „Mimo Wszystko” Anna Dymna oraz piosenkarka Ewelina Lisowska.

DSC_0311DSC_0321DSC_0324DSC_0325DSC_0446DSC_0331DSC_0336DSC_0405DSC_0428DSC_0415DSC_0352DSC_0380DSC_0399DSC_0348DSC_0359DSC_0441DSC_0393